Avatar uživatele
Pokročilý

Je komunismus postavený na násilí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Totalitu jinak neudržíš. Násilí není v programu, ale je to nástroj každé totality jak se udržet u moci.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

:D já si zase myslím že politika USA je postavena na násilí - jejich tzv. "pomoc" řešení situace v zemích kde je ropa (nebo jiné cenné suroviny) Vždy se naoko postaví na jednu stranu - proti bezpráví a při tom hned sebou vezou ropné věže :D

V Severní Koreji se vůdci chovají zvláštně, ale to je jiná mentalita stejně jako Japonso v dobách samurajů a 2. světové války a Čína

Samotné idealy komunismu násilí nemají - ale to bible taky ne a v křížových výpravách tekla krev proudem - vlastně jako při všech střetech náboženství


Avatar uživatele
Zlatý

Komunismus, jako beztřídní společnost se sociální spravedlností neměl být postavený na násilí. K. Marx viděl největší zlo v soukromém vlastnictví výrobních prostředků. Protože se pochopitelně nikdo nevzdá svého majetku dobrovolně, předpokládal, že se tak stane revolucí, tedy i násilím.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je postavený na třídním boji. Tedy ne na dialogu.
Doplňuji:
Soudruzi pro to měli takový poetický výraz "Diktatůra proletariátu".


Avatar uživatele
Bronzový

Neřekla bych přímo postavený, spíš to jen k němu patří.


Avatar uživatele
Zlatý

Já bych řekla, že je postaven na teorii Karla Marxe. Nejsem jeho zastáncem, ale všechno má své pro i proti. Ono to co teď je u nás (a demokracie to určitě není) také není ideální.


Avatar uživatele
Zlatý

Můžeš mi napsat, které společenské uspořádání násilí nepoužívá k prosazení svých pravidel?
V každém režimu či jak to říci se vždy najde skupina lidí, která bude chtít to či ono uspořádání změnit. A ti co jsou u moci, vždy udělají vše, aby u moci zůstali.
My máme zlo komunismus, ale co mají ti lidi třeba ve Španělsku, Francii, v Indii, .... .
Nicméně, přečti si nějaké teze o vládnoucí třídě v komunismu a o cestách jak tento systém zajistit.


Avatar uživatele
Zlatý

Každá spoločnosť je založená na určitom vzájomnom vzťahu. Nezáleží akoho druhu je člen spoločnosti, musí doržovať zásady vzťahov danej spoločnosti. Platí to i u zvierat. Ak niekto poruší tieto zásady, je potrestaný -vylúčený zo spoločnosti dočasne, alebo trvalo (vyhnaný zo svorky, zavretý do väzenia, absolútny trest smrť ...)-, alebo liečený.
Spoločnosť ľudí sa postupom času od čias predhistorických až dodnes rôznym spôsobom transformovala na rôzne typy "...ismus" Prax ukázala, že právne násilie je nosným prvkom spoločnosti - dodržuj pravidlá spoločnosti.
Veď v malom platí to aj tu na tejto stránke: je tu určitá spoločnosť, ktorá odsúhlasením pravidel je súčasťou tejto komunity. Kto poruší pravidlá je potrestaný vymazaním príspevku, či deaktiváciou (aj to sa tu stalo).
Takže stručná odpoveď:
Komunismus ako myšlienka nie je postavený na násilí. ale ako spoločenské zriadenie (štátna moc) musí sa podielať k udržaniu svojej moci, tak ako všetky spoločnosti - štátne zriadenia na svete, aj silou.
Žiadne štátne - politické zriadenie, spoločnosť nefunguje bez použitia aj prvku násilia - dodržiavania stanovených pravidiel.
Doplňuji:
prosím, prepáčte preklepy.
Dúfam, že teraz nikto nebude v tejto našej spoločnosti (odpovedi.cz) páchať násilie, kvôli dodržovaniu pravidie gramatiky, správneho písania a politický nesúhlas
Ďakujem

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.