Avatar uživatele
Bronzový

Proč komunismus nefunguje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Již samotný základ je utopie.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ze stejných důvodů proč nefunguje kapitalismus. Vše je v lidech a v mocenských zájmech jednotlivých velmocí.


Avatar uživatele
Stříbrný

Komunismus nemá šanci fungovat jako státní zřízení, nebo jedině za použití násilí nebo jiného omezování svobody.

Teoreticky by mohl fungovat v menších skupinách, ale i tam je to spíše dočasné. Příkladem mohou být izraelské kibucy, v nichž komunismus (ve smyslu společného majetku, nikoliv uctívání papalášů) byl v podstatě nutností pro přežití. Dnes už ale i kibucy o tohoto upouštějí.


Avatar uživatele
Zlatý

Karel Čapek: Proč nejsem komunistou?

..................Nenávist, neznalost, zásadní nedůvěra, to je psychický svět komunismu; lékařská diagnóza by řekla, že je to patologický negativismus. Stane-li se člověk masou, snad je snáze přístupen této nákaze; ale v privátním životě s jim nelze vyjít. Postavte se na chvilku vedle žebráka na rohu ulice; všimněte si, kdo z chodců nejspíš vyšpulí z kapsy ten šestáček; jsou to v sedmi případech z desíti lidé, kteří sami se pohybují na mezi chudoby; ostatní tři případy jsou ženské............
-------
http://vera-tydlitatova.eblog. cz/…


Avatar uživatele

Ideály jsou krásná věc, ale praxe je jiná.


Avatar uživatele
Bronzový

Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, atd., atd., atd., která tenkrát panovala!!! Konečně máme svobodu a nikdy se nevrátí ty špatné časy! Vždyť nám vůbec nevadí, že většina národa podvádí stát a okrádá nás všechny, jak se dá - své okolí, přátele, ba dokonce i rodiče! Vždyť my si rádi při léčbě v nemocnici zaplatíme léky a pobyt nebo také umřeme, když na nás nemá nikdo čas z ošetřujícího personálu! Vždyť my si rádi koupíme potraviny přesycené éčky nebo už prohnilé, aby se náš život maličko zpestřil! Vždyť my rádi vzděláváme děti za naše peníze už od školky, které neznají v dospělosti ani státní hymnu, natož pak český jazyk a matematiku, ale znají PARTIČKU a COMEBACK ! Vždyť my rádi pijeme alkohol a mluvíme svobodně a vulgárně, nejen mezi sebou, ale také na prknech, co kdysi znamenaly svět. Také v TV, rádiu a divadle - tímto nás hned v cizině poznají, jsme přece nejlepší - jsme Češi! Vždyť my víme, jak mít situaci pod kontrolou a budeme vždy stát za naším parlamentem a vládou, protože jsme teď konečně spokojeni a vyhovuje nám tento život ve svobodné společnosti, která nám to vše umožňuje a plně nabízí z výdělku těch, kteří si ještě neuvědomili, že je směšné chodit denně do práce. Vždyť stačí zajít občas na sociálku nebo někoho přepadnout a zajet si na dovolenou, zajít s kamarády do herny nebo někde zapařit a ráno zalehnout a odpočívat celé dopoledne. Žijeme přeci jenom jednou!
Co bude - " to neřeš !" To je přece skvělé žití v té naší zemičce, kde je vše dovoleno!!!! Tak čtěte dál svůj bulvár a koukejte na seriály, v tom je naše budoucno! Vědět, kdo s kým spí, kdo má nejlepší sex a jak často atd., atd., atd.!!!
Protože přesně tohle nás jedině zachrání!!! Vždyť jíž máme, co jsme chtěli, a zloději si žijí v klidu, přepychu a blahobytu.
- See more at: http://www.blisty.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Prostě funguje ten všivej lidskej faktor!!!
Vždy se vyskytne člověk co vše dobré po.... serýnkuje!!!!


Avatar uživatele
Stříbrný

Nemůže fungovat pořádně žádný řád (ať se jedná o komunismus, kapitalismus aj.). Tím se nechci přiklánět k anarchii, ta je nejhorší. Potřeby jedince, ať již živočišného, nebo lidského jsou od přírody naprogramovány tak, aby se snažil uspět nad ostatními, nebo alespoň byl platným úspěšným členem společenství (tlupy). Je to přirozený výběr, aby silnější jedinci měli potomstvo a celé společenství bylo stále životaschopnější.
V podstatě ať bude jakýkoliv řád, nebo již v minulosti byl, tak vždy bude malá část jedinců vést společenství jakýmkoliv (nejen podvodem ale i horším) způsobem ty ostatní. Je to boj o přežití. Podle mne může být některý řád mírnější a bude trvat déle, některý bude horší a bude trvat kratší dobu.


Avatar uživatele
Zlatý

Dodnes ani jedno spoločenskopolitické zriadenie trvalo nefungovalo, vždy po nejakej dobe skončilo, čo podporuje "všetko je v pohybe, nič nie je nemenné"
Komunizmus ako spoločenskopolitické zriadenie ešte nebol praktizovaný nikde na svete, doteraz boli len jeho prechodné počiatočné fázy (ľudová demokracia, socializmus), ako teda môže niekto tvrdiť, že nefunguje?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.