paul1

Jaký názor máte na tuto zprávu?

Přišel mi dnes od známeho takovýto e-mail. Nemohu najít k ověření nic, takže asi fejk. Podaří se někomu o tom něco zjistit?
Předmět: RUSKO -giganticky projekt vostok oil
Ruská federace našla za polárním kruhem na Taimyru díky tajícímu premafrostu v okolí okrajových moří
Severního ledového oceánu 120 miliard tun ropy a plynu. Tato kvalitní „sladká“ ropa prý dokonce údajně
překonává kvalitou i ropu Brent a ESP! Má jen 0,05 % síry, proto je vhodná pro výrobu nafty s
nízkouhlíkovou stopou. Je tam tolik ropy, že není vůbec nutné dělat jakákoliv světová opatření proti
jejímu nedostatku. Proto Ruská Federace rozjela veliký projekt VOSTOK OIL a byla pro tento projekt
založena společnost Rozněft. Již se začíná stavět na severu milionové město + 2 letiště pro 400 000
zaměstnanců.Rozjela se výroba loděnic pro veliké ropné zaoceánské tankery pro dopravu po celém světě.
V roce 2024 má začít první těžba a distribuce prvních 30 milionů tun. (Příklad: Čs. republika spotřebuje
za rok 5 mil. tun ropy). Plný výkon začne společnost Rozněft distribuovat v roce 2030 s ročním objemem
100 mil. tun ropy prodeje do světa. Co to všechno pro USA znamená? Celý ropný byznys bude provozovat
jen Ruská federace a část byla nabídnuta Indii. Všechno toto je pro západní byznys totálně smrtící a
likvidující. Ruská federace bude do 10 let nejbohatší a nejvýkonnější ekonomikou na světě. Proto nechápu
lži a absolutní neschopnost českých politických hlupáků a nemyslících málo vzdělaných politických trolů,
co všechno dokázali zničit a rozkmotřit se s Ruskou federací, se kterou byl náš vztah na velice dobré úrovni.
Proč?? Toto si všechno, co zde píši, může přečíst každý sám.Taková je skutečnost… Německo, Maďarsko a
chystá se již i Francie si začínají uvědomovat a také jim dochází, co je ve hře! Amerika by nejraději ropovod
Nord Stream2 vzteky rozbombardovala, což se jí možná povede, ale vše se dá opravit. Je potřeba
nekompromisně zastavit kovboje z USA! Protože chcípající kobyla bude schopná všeho před smrtí! Toto
Vám píši proto, abyste se dostali do pravdivého scénáře současné doby. Všechno, co jsem zde uvedl, si
může kdokoliv z Vás ověřit, buď na serverech Ruské federace v angličtině nebo v ruštině. Lze dohledat
i všechno s překladačem Google. Ať nás slušné a normální lidi Bůh zachrání před velikým utrpením války
a všechno ať dobře dopadne!

Nejlepší odpověď
marci1

Článek z 16.12.2021:
"Rusko bude mít více peněz na zbraně. Objevilo jedny z největších zásob ropy na Zemi.

Ruská státní ropná společnost Rosněfť – Vostok Oil začala stavět na břehu Jenisejského zálivu v Arktidě obří terminál s rafinérií. Experti projekt nazývají „Ruská stavba století“, napsal The Barents Observer.
Projekt Vostok Oil je ruskou prioritou číslo jedna. Špičkový ruský naftař Igor Sechin tvrdí, že výzkumy v Arktidě objevily jedny z největších ložisek ropy na světě a ropné investice do této oblasti budou tak velkorysé, že nebudou mít nikde na planetě obdoby.
Rusko chystá zapojit do výstavby téměř půl milionu lidí. Vyrostou zde tři nová letiště, dva námořní terminály, 15 nových průmyslových měst, 800 kilometrů ropovodů a spousta dalších zařízení na břehu Jenisejského zálivu.
Ruský státní ropný gigant Rosněfť kvůli novým nalezištím právě staví ve vlastním závodu ve Vladivostoku prvních deset arktických tankerů na přepravu ropy.
Právě budovaný terminál je klíčovou součástí Vostok Oil a nejpozději do roku 2024 má dodávat 25 milionů tun ropy ročně. Později se roční objemy zvýší až na 100 milionů tun.
Ruský ropní expert Igor Sechin tvrdí, že ropa Vostok má mimořádně vysokou kvalitu, která zajistí nízké emise plynů do klimatu.
Ekologové však varují, že nesmyslně megalomanský projekt bude mít absolutně nejhorší a nevratný dopad na zranitelnou arktickou přírodu. Poukazují i na to. že tankery budou přepravovat velké objemy ropy po zledovatělé a ekologicky křehké Severní mořské cestě.
Kreml ale potřebuje peníze, aby mohl financovat náročný vývoj moderních zbraňových systémů a armádních operací."
Zdroj: The Barents Observer
https://techs­vet.cz/nejnovej­si-zpravy/rusko-bude-mit-vice-penez-na-zbrane-objevilo-jedny-z-nejvetsich-zasob-ropy-na-zemi/lubosvojtech/

Další odpovědi
aliendrone

Nepřikládám tomu prakticky žádnou důležitost. Fakta hovoří JASNĚ.

  1. Rusko má i bez toho ropných zdrojů více než dostatek (taktéž plynu).
  2. S odmítáním nákupů („sankce“ ZLOunie) nevyhnutelně vznikne další přebytek.

Tohle povede k dočasnému propadu příjmů ruské federace, to je jasné. Jenže…

  1. Do 3 let Rusové zprovozní plynovod s kapacitou 40mld m3/rok do Číny.
  2. Do dalších 12 let přibude další s kapacitou 100+mld m3/rok, přičemž se dá počítat s tím, že s ohledem na situaci s sebou Rusové pořádně hodí a možná to postaví rychleji. Tím BTW nejenže nahradí dosavadní evropský odběr (100mld m3/rok) ale ještě ho překonají. O STRATEGICKÝCH hospodářských dopadech nemluivě. :(

Takže přestože jim na VELMI krátkou dobu způsobíme potíže, tak v delším časovém horizontu z toho vyjdou VÍTĚZNĚ. A bude to EU, kdo bude žebrat o laciný ruský plyn a ropu. Kterou nám BTW Rusové CHTĚJÍ dodávat (protože existuje dopravní infrastruktura). Kecy, že „Rusové nám nechtějí dodávat plyn“ jsou jen LŽI. Ve skutečnosti nám ho nabízejí, jenže MY nejsme ochotni za něj PLATIT jako Slováci nebo Maďaři (proto u nich nehrozí kolaps tak jako u nás). A na tom, že nám nechtějí dodávat plyn ZDARMA nespatřuji NIC DIVNÉHO. :(

Tohle si můžeš SNADNO ověřit sám, není to žádný bullshit.
Až zprovozní tyhle 2 projekty (již v realizaci), tak dosavadní ruská závislost na evropských odběratelích nejenže skončí, ale bude to znamenat KONEC evropské konkurenceschop­nosti. Čína už doslova SLINTÁ v předtuše nových možností a Indie taktéž vrtí ocasem. Evropa nebude nadále výrobou cenově schopna konkurovat a to ani kdyby byly OKAMŽITĚ zrušeny veškeré greendealy a další uměle vytvořené oprese, znemožňující konkurenceschopnost její výroby. A čínský trh spolu s indickým (2,5 MILIARDY lidí, CO je proti tomu ZLOunie!) nás jednoduše ZNIČÍ.

Bez ohledu na to, co tvrdí politici (jako VÁŽNĚ jim ještě věříš, jak dlouho jsi na světě?) a kejhají v médiích poplatní „vládní odborníci“ a presstituti/ky Rusko prostě ani NEPOTŘEBUJE nějaké „další nové a úžasné zdroje“. Proto mě to neoslovuje. A fakt, že ZLOunijní Evropa jde do kopru nebudu komentovat, rozhlédni se kolem sebe sám.

Pepa25

Klasická fake news šířená emaily aneb směsice různých nepravd a polopravd. To se vezme základní informace (ano, projekt Vostok Oil opravdu existuje) a pak to začne:

  • stokrát se navýší zásoba (mimochodem spotřeba ropy je naopak v ČR vyšší, než článek uvádí)
  • společnost Rozněft byla založena hned zkraje 90.let
  • projekt byl poprvé prezentován v r. 2019, ale zdaleka není v situaci, kdy by mohl začít už v r. 2024 fungovat
  • ta věta "Ruská federace bude do 10 let nejbohatší a nejvýkonnější ekonomikou na světě. " mě fakt pobavila 🙂
  • no a dál už to jsou jen bláboly

S projektem to naopak po ruském útoku vypadá velmi bledě, nebudou zahniční investoří, technologie ani poptávka:
https://www.in­tellinews.com/fa­te-of-russian-arctic-megaproject-vostok-oil-up-in-air-amid-sanctions-eu-embargo-247316/?source=rus­sia

magorvkleci

Jak píše Pepa25, je to už několik let staré tvrzení. Teoreticky není vyloučeno a je dokonce pravděpodobné, že nějaké zásoby tam jsou, ale prakticky jsou obtížně využitelné. Říkám si, že se naopak spíš už potvrdilo, že to reálně k ničemu není, protože jinak by ruský výpad na Ukrajinu už vůbec nedával smysl.

df

Mám názor, že západní ropná ložiska vysychaji. Proto eu protlačuje elektroauta. Nebude se prodavat benzín, ale elektřina.

paul1

pro aliendrone:
Nevím odkud máte informaci, že já věřím politikům cituji:
„Bez ohledu na to, co tvrdí politici (jako VÁŽNĚ jim ještě věříš, jak dlouho jsi na světě?)“
Opak je pravdou, já se už velmi dávno (asi 60 let) řídím heslem:
Politikům se nesmí věřit. Je třeba je volit a kontrolovat, pokud neplní sliby, tak volit jiné.
Heslo dobré, ale za minulého režimu to nešlo velmi praktizovat, tak jsem aspoň švindloval – poškrtal víc kandidátů než bylo nutné a jiné úpravy, aby hlas byl neplatný.

aliendrone

paul1>>> Vyvozuji to z Vaší odpovědí, jako např. zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dle-projevu-pana-preniera-energetickou-krizi-vyvolal-putin-kdo-ale-muze-za-neotevreni-hotoveho-plynovodu-nord-stream-2
Nepřijde mi, že jde o výsledek řádné úvahy, po pokud možno co nejobjektivnějším vyhodnocení (byť jen běžně dostupných) faktů. Podle mne jde o jasný důkaz VÍRY, předem zaujaté pozice, protože tomu CHCETE věřit. A s vírou se NEDÁ argumentovat, prostě stačí, když se věří, argumenty netřeba. :(

BTW – O tom, že politiky je třeba volit a kontrolovat – ROFL!!! To jako vážně? :D :D :D
A JAK KONKRÉTNĚ provádíte tu kontrolu, smím-li se zeptat? Kde byla Vaše „kontrola“, když politici rozhodli odprodat naši elektřinu na PXE, aby ji vzápětí nakoupili téměř 5× dráž?
Takových otázek bych mohl napsat celý ROMÁN!
A jestli ta „kontrola“ spočívá v tom, že jim ZA 4 ROKY nedáte hlas, tak spánem bohem děkuji. :(
Nechte mne spravovat Vaše portfolio ne 4 roky, ale pouze 4 TÝDNY a pak mne úplně v pohodě coby jeho správce vyhoďte, až zjistíte, že jste na mizině. A to ani nebudu za to požadovat zlatý padák nebo jiné prebendy. Plácneme si? ;) :D :D :D

BTW – tento postup „kontroly“ mi NÁPADNĚ připomíná jiný.
To takhle strčím do lisu pravou ruku a BÁC, je na kaši! Nevadí, špatný postup, měl jsem začít LEVOU rukou. Strčím tedy do lisu levou ruku, BÁC a je na kaši! Nevadí. Tak tam strčím nohu, JJ, NOHOU jsem měl začít – BÁC a je na kaši! Atd. atd.

JAK BLBEJ musí někdo být, jak dlouho mu to bude trvat, aby dospěl k závěru, že strkat končetiny do lisu je HOVADINA? Nezáleží na tom, jaké ZVOLÍ pořadí končetin strkaných do lisu. Stejně tak nezáleží na tom, KOHO zvolíte. V prvním případě bude končetina na kaši, v druhém to znamená bezbřehou KORUPCI, KRIMINALITU a obecně všechny nám dobře známé zlořády (předpokládám, že alespoň okrajově sledujete média).

BTW – to srovnání s bolševickou volební trapárnou DOST SEDÍ. Jediný rozdíl spatřuji v tom, že tenkrát jsme neměli na výběr, dnes ANO. Což je mi SRDEČNĚ JEDNO, když VÝSLEDEK (ať zvolím KOHOKOLIV!) je STEJNÝ! Tak či onak to znamená, že mocenskou strukturu ovládnou ŠMEJDI, tehdy stejně jako dnes. Tak jaký je v praxi ve výsledku ROZDÍL? :o

Možná jeden je a to, že za bolševika jsem mohl upřímně a s čistým svědomím nadávat na soudruhy, když něco zvorali. Dnes ,když budu remcat mě utře každý zastupitel – VOLILS? Tak ber, co sis zvolil (jak jsem předeslal, nezáleží na tom KOHO jsem volil) a jinak drž hubu a šoupej nohama (oslavné tleskání je dovoleno)! Máš cos CHTĚL! A pak odkráčí si narvat kokain do konečníku (případně podnikat nějakou sexuální agresi) atd. atd. s dobrým pocitem, jak mě setřel. :(

To je jen JEDEN z důvodů, proč se současné volební trapárny nezúčastňuji. Odmítám být SPOLUPACHATEL tohoto svinstva tím, že se ho zúčastním (a čím výšší účast, tím vyšší LEGITIMITA volebního výsledku, potažmo zvolení ŠMEJDI jsou silnější v kramflecích). :o :(

Je potřeba vzít rozum do hrsti, otevřít oči a pro začátek si uvědomit fakt, že tento způsob řízení společnosti JE NANIC, možná ještě horší, než ten nám dobře známý šmejdobolševický. Smutné, ale lepší, než sám sebe obelhávat. :( :( :(

aliendrone

Pepa25>>> Potíž je v tom, že USA NEDOKÁŽE produkovat LEVNOU ropu/plyn. Např. jejich trapné pokusy s „extrakcí z břidlice“ se V PRAXI (navzdory jejich „vládním odborníkům“ a médiím) ukázaly jako totálně prodělečné a nebýt Evropy (která se rozhodla nakupovat ZA KAŽDOU CENU), tak již mají v tomto ohledu prděl na prkně. Je tedy jen otázkou JAK DLOUHO dokáže Evropa nakupovat ZA KAŽDOU CENU (subvencovat US ekonomiku). ZLOunie NEMÁ nevyčerpatelné finanční prostředky, nakonec padne na hubu (spíše dříve, než později). :(

Pepa25

df: názor vám nikdo nebere, ale fakta jsou někde jinde. V USA se těžba ropy za posledních 10 let dvojnásobila a USA se stalo vývozcem ropy https://www.e­ia.gov/dnav/pe­t/hist/LeafHan­dler.ashx?n=PET&­s=MCRFPUS2&f=M

df

Zdvojnásobit se těžba může. O stavu zásob to nic nevypovídá

df

A není to jen přeprodej?