Frogman

Jaký máte názor na tzv. „chytré telefony“?

Je mi 18 let. Už 5 let vlastním ‚Nokii 6303i Classic‘ a jsem s ní naprosto spokojen. Raději mám ‚tlačítkáč‘ než ‚dotykáč‘.
Vím, že spousta lidí má v téhle době dotykáč, ale já mám na tyhle „chytré telefony“ svůj názor, proč je nechci. Například jeden z nich je, že Androidi sbírají veškeré informace (poloha, sms, seznam telefonních čísel, …) a odesílají je do svého ‚centra‘. Nechápu, proč to tak je a ani na co to potřebují vědět…
Mám rád své soukromí, a ne že o mně kdekdo bude vědět prakticky vše.

Jaký na to máte názor vy?

Nejlepší odpověď
Hlada

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

Na dotykový display jsem si zvykl a už bych neměnil. Výrazná změna k lepšímu je ale až po připojení k internetu. Využívám hlavně mapy, jízdní řády, navigaci, aplikaci pro geocaching, správu jízdenek SA, občas se hodí svítilna, Skype a QR čtečka. To všechno na tlačítkovém nejde. S tím povinným účtem mne štvou. Kam se hrabala STB. Nemám ale co skrývat, takže je to něco za něco.

Další odpovědi
postcd

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

chybí možnost, jiné
já měl tlačítkový, pak smart phone a teď jsem zpět na tlačítkové nokii 3410. mohu říct, že s nokií je práce rychlejší (vypnutí, zapnutí během cca 3 sekund) a uskutečním asi o 75% více hovorů, smartphone hřeje a příliš rychle se vybíjí až to není hezké. postrádám samozřejmě občas prohlížeč internetu pro čtení mailů. jako více kool řešení mi přijde mít mobil který nemusím denně strkat do nabíječky jak blbec

gecco

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

…aspoň prozatím – nepotřebuju smartphone…
Taky mám raději klasický počítač (notes), než tablet…
😉
Jen – aby ses nedivil – už i jen úplně obyčejný telefon o tobě sbírá spoustu informací – a při (ne)vhodné konstelaci se k nim dostane leckdo…

hanny 2

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

Mám stejný názor jako ty.

RyuzakiKate

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

Jedna z věcí, které bytostně nesnáším je to, když s někým sedím někde v kafárně, hospodě atp. a dotyčný vytáhne dotykáč a šmejdí po něm prstem. Mnohdy mi to nedá, natáhnu ruku a prsty mu na ten displej zabubnuju.
Nechci „chytrej telefon“, k ničemu by mi nebyl. Od internetu mám noťas a nepotřebuju bejt neustále online, když ještě ke všemu ani nemám fíčko. Tyhle mobily by využili možná tak nějací podnikatelé a podobní, pro běžného uživatele to je podle mě zbytečnost. Navíc na tom ani nejde psát, to bych to nejradši rozflákala, fakt.
Miluju svůj Sony Ericsson. Mám ho od roku 2009 a je to moje krabice na vzpomínky – příležitostně fotím, natáčím a nahrávám dobrý momenty. Mamka s bráchou maj taky „hloupý telefony“ a myslím, že s dotykáčem by taky chytali nerva :) pro případ, že by mi můj dosloužil (což se doufám ještě dlouho nestane), mám v šuplíku ještě starší model s joystickem ;)

Lurius

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

Doplňuji:
Bez soukromí se obejdu, nemám co skrývat, ale i tak mi moje Nokie 6220 docela chybí :/

marci1

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

Tlačítkový telefon je pro mě takový sympatičtější, více mi to připomíná telefon. Přiznám se, že jsem více konzervativní člověk. 🙂

ivzez

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

Doplňuji:
Doufám, že „hloupé“ telefony ještě
nějakou dobu nepřestanou vyrábět.

Dochy

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

Ta anketa není moc dobře postavená. Mám dotykáč a vím proč. Mám obyč telefon a vím proč. Pokud dotykáč nepotřebuješ nemá smysl aby sis jej pořizoval. Určitě ho nekupuj jen proto, že je to móda. Na běžné telefonování i SMS jsou tlačítka pohodlnější a spolehlivější.

Nerevarin

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

Doplňuji:
Chytrý telefon mam teprve asi půl roku. Už bych neměnil. Pokud nejsem často připojený na internet, tak mi baterie vydrží tak pět dní a to mi přijde v pohodě.

arygnoc

Žádný telefon nemám.

aspoň nie pre súkromné účely.

dotykový telefón:
potrebujem ho ku práci, i keď ho bytostne nenávidím – to isté platí o tablete.

niet nad tlačítka – u počítača ich potrebujem úplne bytostne (pretože píšem), u telefónu mám najradšej „vytáčanie“, proste nostalgia.

jedinú výhodu tzv. >chytrého telefónu< oceňujem v tom, že počúvam internetové rádio. to je jediná vec k nezaplateniu. no, až na tie účty.

;-Q

Nevíteto?

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

🙂

suaeda

Mám ho, ale raději bych měl klasický s tlačítky.

Doplňuji:
Nové typy chytrých mobilů jsou praktické a umí hodně. Jediná věc, která mi u nich vadí a důvod proč se časem vrátím k tlačítkovému MT je, že několik programů od androuidu (ale není to jen tento OS) musí být nainstalováno a nejdou běžně odstranit. Tyto programy většinou ani nepotřebujeme, ale při jejich aktualizaci najednou zjistíme, že musíme potvrdit jejich přístup k našemu tel seznamu, SMSkám, fotkám, naší aktuální poloze apod. A bohužel tyto naše soukromé údaje někam neustále posílají. Podle mne porušují ochranu osobních údajů.

Alice100

Jsem zastánce tlačítkových telefonů, dotykový nechci.

Front

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

Alča M.♥

Dříve jsem měl klasický s tlačítky (už ho nechci), ale nyní mám dotykový a jsem spokojen.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.