Demka

Každý mobil musí mít OS, že?

Doplňuji:
Jaké všechny OS existují?

Nejlepší odpověď
www

Vůbec ne, jsou telefony bez OS.
Pokud má, nejrozšířenější je asi Android. Více net, OS mobil.

Další odpovědi
Bedy

Ne, každý mobil nemusí mít operační systém.
Mezi nejrozšířenější mobilní operační systémy patří
Android – má ho dnes řada mobilů – zejména těch levnějších, méně kvalitních, ale samozřejmě čest vyjímkám 🙂
iOS – mají ho mobilní produkty od Applu
Windows Phone – mají převážně nové Nokie, ale i řada HTC nebo některé mobily od Samsungu, LG, apod.
Windows Mobile – předchůdce WIndows Phone, prakticky dnes už neznámý nepodporovaný systém – měla ho řada mobilů od QTEK (dnes HTC)
Symbian – mají převážně starší Nokie a Sony Ericssony

Dále mezi méně známé patří třeba
BlackBerry OS (dříve RIM OS) – mají Blackberry mobily
Bada – mají ho některé Samsungy – ale podpora od Samsungu mizerná (narozdíl od Nokie o které bude ještě řeč)
Meego – má Nokia N9 a i řada netbooků nebo různých vestavěných dotykových zařízení)
nebo třeba Maemo má třeba Nokia N900.

A teď k té Nokii – zajímavý „hybrid“ chytrého a hloupého mobilu nabízí právě Nokia – jsou to mobily s tzv. Series 40 prostředím (se Symbianem to nemá nic společného maximálně ikonky ze Symbian Belle) – ty mobily nemají operační systém (mají jen to Series 40), ale funkcemi jsou jako chytré mobily – jsou to v řadě případů dotykáče, mají svůj obchod s aplikacemi a hrami, mají wifinu, virtuální klávesnici, některý i třeba GPS navigaci, apod.
No a Nokia narozdíl od Samsungu, který se o svůj Bada OS moc nestará, tak Nokia se jen o tohle „pitomé“ prostředí stará docela dost 🙂
Chytrým mobilem rozumnějme mobil s operačním systémem.

Jinak hloupý mobily buď nemají vůbec nic (staré mobily nebo třeba U:fonovy mobily jako Ubiquam U400, U300, Aiji AM110 či Slim HK668B) anebo mají javu – ale pozor – java není operační systém.

tom004

Nemusí.
A jaké existují si přečti.
http://www.orif­t.com/cs/operac­ni-systemy-predstavitele-57

Děda Louda

Ne. V zásdě ho pro telefonování nepotřebuje.

badisko

tak to ani nahodou…:D..

Orange

No ono záleží, jak si operační systém definuješ. Prakticky všechny telefony mají operační systém, i obyčejný DVD přehrávač může mít „operační systém“, ale tam se spíš používá Firmware neboli FW. OS je strašná řada, ale významné jsou sotva 4, co se týče mobilů.

Tw!st

třeba před rokem nebo dvouma měl málokdo OS v mobilu. hodně lidí má Android, já mám iOS ale někdo má zase windows phone