Kepler

Jakou největší ránu jste kdy zažili?

Vynechme chemické výbuchy (výbušniny, pyrotechnika apod.). Může to být i v přeneseném smyslu slova.

Jejda, to vyznělo do smutného tématu, to jsem opravdu nechtěl. Zkusme dál pokračovat jenom v oblasti zvuku, ju?

Nejlepší odpověď
briketka10

Největší ranou byl odchod všech mých
blízkých a mazlíčků do nebe.
Rozchody.
Odchod z práce.
Nemoc.
Úrazy.

Další odpovědi
led

Tých rán bolo viac, život dokáže byť blahodárny, ale aj krutý
zbytočná smrť dieťaťa z jedovatých húb
vyhorený byt
niektoré zákony prijaté parlamentom

klumprt

Byl jsem v komparsu ve filmu Král Ubu. Hrál jsem polského vojáka a válčili jsme proti Rusům na zamrzlých novomlýnských nádržích. Tam, co trčely z vody takové staré mrtvé stromy, což bylo skvělé pozadí a ve filmu to skutečně velmi dobře vypadalo.
Točila se scéna, kdy Ubu (Marián Labuda) vlezl do kadibudky, která pak dostala zásah granátem. Když mělo k výbuchu kadibudky dojít, tak tam Labuda už pochopitelně nebyl. My jsme byli instruováni, abychom si pokud možno výbuchu nevšímali, a pokračovali v bitvě na pozadí scény. Abychom si nelehali na zem a nekoukali se směrem ke kameře. Připravili kadibudku, umístili do ní pyrotechniku, nachystali scénu tak, aby to nikdo nekoupil kusem dřeva. Kamera – akce, a začali jsme bojovat. Najednou se ozvala rána jako prase. Zcela instinktivně jsem skočil k zemi (vlastně k ledu, bo to bylo na té nádrži). Jak jsem tak klečel na čtyřech zemi, podíval jsem se směrem k místu výbuchu, za kterým byla skoro v jedné přímce kamera. No, nejsem si tím úplně jist, kompars je ve výsledku dost rozmazaný, ale myslím, že jsem tam ve filmu v kině zahlédl těsně po výbuchu sebe sama, kterak s naprosto dementním výrazem čumím přímo do kamery.
🙂

Drap

V přenesené slova smyslu? Když jsem vyhořel.

Emefej

Když se stavěl Nuselský most, schodili jsme z něj do Křesomyslovy ulice dvousetlitrový sud s asfaltem. Rána to byla náramná. Nekamenujte mě, ano, byl jsem blb.

Jan Kunčar

Pro mě byla největší ranou zrada člověka, kterému jsem důvěřoval.

dudu

Zažil jsem dvě rány, z toho jedna mohla být osudová. Tehdy jsme cestovali osobákem ze Svitav. Stmívalo se a byla mlha. Najednou se ozvala dutá rána, načež šofér zpomalil a tu jsme na silnici špicí proti nám spatřili radlici od sněžného pluhu, která spadla z korby nákladního auta jedoucího před námi. Nemít štěstíčko, asi bych si zde dnes s vámi nedopisoval.
To druhá událost byla pouhá banalita, ale s bouřlivým vyústěním – díky nadúrodě jsem se rozhodl část rybízu přeměnit na víno. Abych urychlil kvašení, na radu kolegů jsem dvacetilitrový demižon umístil na skříň v naší ložnici. Bohužel, kvůli příliš bouřlivému procesu se otvor do „kvasítka“ ucpal a poté tlak nádobu roztrhl. Cosi jako burčák pak vyteklo a vsáklo se všude okolo. Nechápu proč, ale manželka byla tehdy na pokraji infarktu a hrozilo domácí násilí. I přes opakovaný úklid bylo v ložnici cítit vinný odér ještě několik měsíců.

aliendrone

Když mám vynechat pyrochemii, tak asi hromové zahřmění od blesku, který před barákem rozčísl strom. Byl jsem asi 30m daleko, v uších mi pískalo až do druhého dne. :)

Klaproth

Pokud vynechám životní a pyrotechnické rány, tak asi největší mechanickou ránu jsem zažil, když mi na nádraží ve Volarech spadl tank T55 ze železničního vagonu.

ahold

Jakou jsem zažila největší ránu?
Když jsem si nechala udělat trvalou. POPRVÉ A NAPOSLEDY.

mosoj

Na vojně, sonický třesk letadla v podlimitní výšce.

ivzez

Jeden zdejší uživatel mne z něčeho osočil,
neuvedl, v čem to „něco“ spatřuje a nedal
mi ani šanci zeptat se, oč šlo.

Vadí mi hlavně to poslední, protože nevím,
co si mohl mylně vysvětlit
a na co si případně mám dát pozor…

Smackdown

Zrada u těch, co jsem jim věřil.

Lamalam

Pokud zůstanu v oboru mechanických ran, tak jsem zažila při požáru laborky explozi tlakové lahve s fluoridem sírovým. Pecka to byla převeliká.

orestez

Nechtěl jsem vůbec vzpomenout. V 1991 kolega svářeč povídá: hele tos neviděl. Jak byl ten jeden svářeč v kolektoru, (podzemní průchod pro rozvod tepla a vody), tak jsem tam mrskl tu kuličku v alobalu a ozvala se taková rána a ten co tam svářel, vylezl ven s vykulenýma vočima, co se prý stalo. Nikdy to prý nezažil.

No a co se týká mého sluchu, bylo slyšet, slyšeli daleko výbuch v elektrárně na Radlase. Mrtví tam byli, zůstali sirotci a vdovy.

Corneliay

Největší rána? Tak to bylo asi jednou v noci při silné bouřce. Blesk uhodil tak blízko, že se se mnou zatřásla postel i stěna u hlavy. Ještě teď mě z toho mrazí.

la la la

Když mi došlo, že člověku kterého miluji nejvíc na světě jsem lhostejná.

zjentek

Před pár dny se mi za pět min. čtyry zatřepala jak cyp dřevěnica na patkách, to sem měl největší bobky, ve spánku to tež byla strašná rána. Co bys řek? No zemětřesení! U nas na Prajzske! Takže mě už žadna řacha nepřekvapí a je mi jasné, že na tych patkach sem to od*ral nejvíc ze všech tudyk od Šulek až po Čurin, to je jasne!

Jinač, u-vi-di-me fčil v nedělu, co budum za bomby!

Kryšpín

Volby, u koryt pracháči, huliči, uljanovci, samurejci

anonym

ty keplere!

orestez

Slavný herec který si uvědomuje nadčasovost stříbrného plátna a ubohou odpověď běží naprášit aby to stihl. Miluji právě toho jednoho herce. Jeden je Jirka Lábus a druhý Olda Kaiser a ten třetí je Vláďa Menšík.

Kepler

dudu: tak s tím demižónem se mi to podařilo stejným způsobem, až na to že jsem vyráběl víno borůvkové. Brblátko se ucpalo a měl jsem vymalováno na modro.

Kepler

Já mám asi dost velké štěstí na blesky. Třikrát to prásklo nejvýš tak 20 – 30 m ode mně. Do stožáru VVN, do pouliční lampy a nejhorší to bylo do plechového komína. To jsem na chvíli fakt ohluchnul, ten komín navíc strašným způsobem zarezonoval. Štěstí, že jsem už byl vykakaný.

led

Z toho je jasné jedno, počas blýskavice a bleskov sa nepohybuj v blízkosti vysokých predmetov, stožiarov, pouličných lámp a krásnych dievčat.
U toho posledného to síce nie je elektrický výboj, ale aj tento výboj môže byť „starochom“ nebezpečný 🙂

Kepler

Tak to jste mně uklidnila. Už se v blízkosti takových nebezpečných věcí nepohybuju a to poslední platí jako první. Krásné baby jsou horší než vodíková bomba 🙂

led

🙂