LeeLee

Jaké je vhodné auto pro začátečníka?

S rodiči přemýšlíme, jaké auto bych měla dostat, až udělám řidičák. Já osobně bych si přála na začátek Smarta nebo podobné malé autíčko. Je lepší pro začátečníky s řízením malé, nebo větší auto ( Felicia apod. )

Nejlepší odpověď
Ponytail

Rozhodně bych nekupovala auto nové. To je jedna věc. Druhá věc – velikost. Taky jsem chtěla začínat s malým, nakonec jsem ráda, že jsem začla s autem větším. Na šířku je normální, ale je to dlouhý kombík (Opel Astra caravan). Když se naučíš manévrovat s větším autem, není problém přejít na menší. Kdežto když si zvykneš na manévry a parkování s malým, přechod na větší by mohl být těžší.
Doplňuji:
chudst – právě, je to o zkušenstech, které začátečník prostě nemá, proto pro něj bude jednodušší parkovat s malým vozítkem. Když jsem psala tuhle odpověď, myslela jsem na kamarádku, která si hned po autoškole zvykla na malé autíčko (Ford Ka) a když musela převézt auto větší (nevím, co to bylo za značku, ale vím, že to byl kombík), měla obrovský problém. Nikam se nevešla, vůbec to neuměla odhadnout, způsobia nějaký ten škrábanec. Jasně, o nic nejde, ale stejně…

Další odpovědi
baghira

U menšího auta je míň problémů třeba s parkováním a tak, na druhou stranu je pak větší nezvyk když budeš muset jet s něčím jiným.
Spíš než velikost bych řešil to, aby to bylo auto bezproblémové – začátečník má dost se samotnou jízdou, ne ještě aby řešil že mu to táhne do strany nebo vypadává rychlost.

tom004

Volil bych Fabii.Vypadá slušně,dá se pořídit,za přijatelnou cenu.

chudst

Viz Ponytail. Jen bych rekl, ze na velikosti nezalezi. Kupte si nejake ojete auto (kdyz ho nabourate, nebude vam to tolik vadit, jako kdyzbyste mela nove). A jake: to zalezi jen a jen na vas, jake mate financni moznosti. Ja chtel treba za kazdou cenu Octavku – limuzinu. Jine auto se mi nelibi (resp. ano, ale bavime se pak uz o uplne jine cenove kategorii). S malym autem se lepe parkuje a vetsinou ma nizsi spotrebu. Do vetsiho auta naskladate vice veci. To je jen a jen na vas, co zvolite. Neni si myslim tak uplne pravda to, co rika Ponytail o velikosti; lec je pravda, ze zaparkovat s vetsim autem je samozrejme o neco tezsi. Ale je to jen a jen o zkusenostech, takze ani to by nemel byt zadny problem. Co rozhodne doporucuju: nechejte si tam ale udelat takove ty pipaci senzory na couvani, vyrazne vam to usnadni parkovani (a cena je tusim do 3.000, mozna mene.)
Doplňuji:
Zadne „dobre auto pro zacatecniky“ neni. Muzete nabourat jak s kratkym, tak s delsim autem. Takze dobre auto pro zacatecniky je to, ktere je ojete v dobrem stavu a pritom ma ty funkce, ktere od nej pozadujete (nejaka spotreba, klimatizace, velikost, apod.). Nikdo vam nemuze rict, ktere auto to je – zalezi na vas a vasem rozhodnuti, protoze zadna presna rada neexistuje.

Džanička

Vhodné auto pro začátečníka je takové, které si troufnete řídit.. Pokud budete kupovat nové, tak si můžete domluvit zkušební jízdu a pak se rozhodnete, které vám vyhovuje, myslím, že se zkušební jízda dá domluvit i u ojetého vozu.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.