JeRRyi88

Jaké auto je na začátek lepší ?

čau.
Jelikož jsem začínající řidič tak vybírám své první auto.
Je lepší ford fiesta 1.25 v benzinu nebo vw passat sedan 1.9TDI ?
Slyšel jsem někde že to žere stejně ale nevěřim tomu moc.
Chci se zeptat jaký auto se mi z těch dvou vyplatí více
Doplňuji:
Doplňuji že fiesta je mk5 a passat b5

Nejlepší odpověď
klumprt

Passat samozřejmě bude působit „lepším“ dojmem. Možná i na některé jednodušší holky. Ovšem za stejné peníze dostaneš fiestu v pěkném stavu a hodně olítaný passat.
Otázka je, jaký dobytek měl toho passata před tebou (nebo jaká řada dobytků) a tím pádem jak se jeho olítanost bude odrážet v poruchovosti. A poruchovost u dieselového passatu bude dražší než u benzinové fiesty.
Passat by taky může mladého řidiče svádět k machrování a machrování může skončit u stromu s motorem a kamarády rozmístěnými v okolních polích. Toho jsou plné černé kroniky.
S fiestou se asi nebudeš cítit jako king, ale kromě údržby (bude v lepším kupním stavu) bude levnější i povinné ručení, gumy atd. Dopraví tě, kam potřebuješ stejně spolehlivě a řídit se s ní naučíš možná líp než s passatem.

Další odpovědi
jpau

Fiesta dává pro začátek větší smysl ale zase Passat je lepší na holky, tzn. volba je tady asi jasná 😁.

(bral bych Passat)

anonym

Nový automobil je nový automobil,ale myslím,že vw je celkově lepší jak ford,forda jedině novějšího jinak bych vyřešil asi spíš vw.

honza19hk

kup si tohle http://www.2i­.cz/c38d6b4192 , pak budeš frajer.
teda až na tu spotřebu nafty.
Doplňuji:
passat takovej křáp,však je to VW. Z koncernu VW bych si koupil leda tu fabii RS na rally. Ale určitě ne passata. To má dneska kdejakej mla´dák.

Kelt

Pokud budeš jezdit podle předpisů, tak je to jedno. Pokud budeš chtít jet na maximum, tak fyzikální zákony platí vždycky. Když koupíš nové auto, je asi levnější Fiesta.

zzzlatokopka

Určitě Passat:-)

Lidé co začnou jezdit malou muňkou se nikdy nenaučí dobře jezdit velkým autem.

Jo asi to žere stejně, passat je sice velký, ale je v naftě, takže si veme cca 6llitrů

Agneta

jpau (a klumprt) >>> Co to vůbec je, ten mizerný Passat? Ten je stejně nesexy – jako nějaká Škodovka, nebo Audi :DDD
Když nemáš Poršátko, Lambo nebo Ferárko, tak se můžeš jít vycpat s nějakým MB, BMW, Citroën, Fiat, Audi, VW a podobnýmy šmejdy, které jsou asi tak sexy, jako otvírák na konzervy:DDD
To už je lepší ten Ligier, nebo Aixam, co jedou jen 45 km/h…to máš za 14 000€ pořád lepší, než nějakého Passata:DDD
Výhody: žádná TK, spotřeba 2 litry nafty/100km, pojištění na moped:DDD

cochee

Počkej, až budeš mít rodinu. Bude velice komické vás sledovat, jak se s manžou a dvěma smradama soukáte do Murcka, Aventadora nebo třeba F12 Berlinetty a jedete na dovču, ale hlavně že to bude velice sexy 😁 Jednoho takového vola máme u nás v práci 😛

Agneta

„… větší smysl ale zase Passat je lepší na holky, tzn. volba je tady asi jasná 😁.“

k tomu ti „jasně“ povím : VELKÝ OMYL :DDD
(to mohlo ale platit před 50 lety)

Do šmejdu typu Passat si sednu jen do taxíku :DDD

klumprt

Je vidět, že jsi dáma s vkusem 🙂

Holky, které uchvátí pitomý passat, neuchvacují mně 🙂