Kessy

Přechod z autoškoly

Dobrý den , zajímalo by mě jak funguje přechod z jedné autoškoly do druhé během výcviku? Jak je to s penězmi atd? Máte někdo zkušenosti? Našla jsem že to jde, ale je tu někdo kdo takhle přešel? Diky moc předem.

Nejlepší odpověď
Mucillinka

Já jsem přešla dvě autoškoly a až v té třetí jsem papírydodělala. Je to přes tři roky zpátky, ale jde to snad i teď. 18 narozeniny jsem měla v listopadu a tudíž jsem to do toho termínu chtěla stihnout. S papíry jsem začala v červenci, kdy jsem u 1. autoškoly odjela asi 6 hodin, když instruktor řekl, že s autoškolou v našem městečku končí a předal nás 2. autoškole. Z 1. autoškoly nám vrátil zbytek z neodjetýcho hodin a jezdila jsem u 2. autoškoly. Tam jsem vydržela čtyři jízdy. Bylo to z toho důvodu, že mi instruktor nevyhovoval, nemohla jsem si dát ani 4 stupeň rychlosti, musela jsem jet max 50km a nenchal mě pořádně řídit, přitom já jsem v 1. autoškole už 4 tou hodinu jela po dálnici a jezdit jsem už trochu uměla, takže mě ta 2. autoškola zdržovala. Přestoupila jsem do 3. autoškoly, z té 2. autoškoly mi vrátili peníze a já šla do té 3. V 3. autoškole jsem se během týdne naučila jezdit jedno město, které jsem neměla najeté a po týdnu jízd jsem šla k závěrečkám, které jsem úspěšně ukončila. Ta 3. autoškola mi nejvíce vyhovola a to z toho důvodu, že mě instruktor nechal jet, jak jsem uznala sama za vhodné a když jsem udělala něco špatně, seřval mě, čímž jsem si to pořádně zapamatovala a hlavně jsem jezdila s benzínovým motorem, protože s naftou je to o ničem, nafta se rozjede sama a jelikož máme doma benzinová auta, šlo mi to do rány. Už mám papíry přes tři roky a i když jsem takto měnila, buď že jsem musela a nebo mi autoškola nevyhovola, šla jsem si za tím, co mi vyhovolo a nelituji. Instruktor a hlavně můj táta a přítel mi dali výborné zákaldy pro jízdu autem. Neříkám, že jsem nejlepší řidička, to nikdy nebudu, ale na silnici dávám pozor i za ostatní účastníky a to tím, že sleduju co se dá, vedljší silnice hlavně a takový sváteční řidiče, kteří jedou prostředkem rychlostí 50km/h. Pokud ti autoškola nevyhovuje, není problém přestoupit, normálně půjdeš za instruktorem, že chceš přestoupit, on ti vrátí zbytek peněz, dá ti žádost o papíry, kterou jsi mu dala společně s lékařskou prohlídkou a zkontaktuješ se s jinou autoškolou. Poptej se třeba známých nebo kamarádů. U té 3. autoškoly dělali papíry skoro moje celá rodina, moje babička, táta, mamka a já a jsem spokojeni. Hlavně si nemysli, že když přestoupíš, tak že se nebudeš muset snažit nebo podobně, musíš jezdit a učit se předpisy s pravidla tak jako tak. Přeju ti hodně úspěchů s výběrem autoškoly, protože i to dělá hodně a pak hlavně štěstí na cestách.

Další odpovědi
anonym

Myslím,že to nejde,ale i kdyby to šlo,nechápu proč?!Myslíš si,že v jiné AŠ by to bylo snažší?!

lukas.zmizik

prestoupit do autoskoly muzes kolikrat chces, autoskole puvodni nechas cast penez odpovidajici ku provedene vyuce a vycviku, do autoskoly nove zase zaplatis zase dalsi cast – cena kurzu se i castecne navysi …

pozor pak ve lhute 6 mesicu od prvni neuspesne zkousky je nutne zkousky udelat, jinak celou autoskolu znova
(zakon 247/2000 Sb. §39 (5)

jinak podle meho nazoru by nekteri ucitele za svoje vyroky meli byt eliminovani, kdyz sem na vlastni usi slysel instruktorku prohlasit, ze „skoda, ze tady neni znacka "pravidlo zipu“, mohli sme tu kolonu projet rychleji" ..to mne behal mraz po zadech… ja ucim jen obcas a mimojine vidim, ze autoskoly, ktere berou vycvik poctive, krachuji a kdyz se zeptam kamaradu, co se podrobili vycviku v jedne z nejlevnejsich autoskol, kolik hodin stravili na ucebne, tak mi reknou, ze v ucebne byli za cely vycvik dvakrat nebo trikrat…

take bych zavedl, aby instruktor, i ten, co uci pouze osobni auta, musel mit alespon opravneni minimalne na skupiny a,b,c protoze novy ridic prijde na silnici do styku se vsemi druhy vozidel a pochybuji, ze ucitel s opravnenim pouze skupiny B dokaze vychytat nesvary, ktere maji ostatni ridici (motorek, nakladnich aut) neradi…

Kessy

Neřekla jsem že to jinde bude snažší,ani si to nemyslim,ale za 1)zeptat se snad zde můžu , od toho to tu je a za 2) muže k tomu mít člověk i své osobní důvody

anonym

Jistě,já to chápu,ale je to dosti neobvyklá situace a tím i otázka.