Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké auto bylo vyrobené na světě jako první?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Informace najdete v odkazu: na článek

Kdy vzniklo první auto
http://oko.yin.cz/…
---
Cituji:

"Na otázku, kdy vzniklo první auto, neexistuje ani lehká, ani jednoznačná odpověď."

"Ve Francii oslavili v roce 1984 sté výročí vzniku automobilu, ve videňském Technickém muzeu je k vidění vozidlo Siegfrieda Marcuse, postavené o sedm let dříve.
Některé prameny vidí přímého předchůdce auta v samohybu Lucemburčana Lenoira z roku 1863, jiní totéž tvrdí o Cugnotově parní tříkolce z roku 1771.

Pro někoho začíná vývoj automobilu vozítkem postaveným v roce 1807 Švýcarem de Rivazem, většina dalších je přesvědčena o tom, že první auto světa se rozjelo na jaře 1885 na dvoře mannheimské strojírny Karla Benze

. Takže otázka, kdy vzniklo první auto, se přímo vtírá. Řekněme si však předem, že odpovědět na tuto otázku nelze ani lehce, ani jednoznačně. Připomeňme si však dobu, ve které auto spatřilo světlo světa."

pokračování v již uvedeném odkazu

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Bylo to embéčko.
+++++
MB (Mercedes Benz). Paní Benzová s ním jela v polovině 19.století asi 40km vzdálenost, ale přetrhnul se jí klínový řemen, a tak použila-jako pozdější vzor pro opravu Trabantů-punčochu.:DDD
Doplňuji:
Embéčko slavilo v r. 1985 stoleté výročí - prvního auta s motorem !!! (na benzín a ne na páru). : DDDDDD


Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta se mýlí ve dvou věcech. První automobily, definujeme-li je jako tří a vícekolé vozidlo poháněné neživým mechanickým strojem (tedy ne koňmi nebo lidskou silou), byly pokusy s parním strojem, například pánů Jamese Watta nebo Nicolase Cugnota. Agnetou popisovaný stroj byl první se spalovacím motorem. A druhá věc, Agneto, neznám tvůj věk, jestli jsi mladá - nemusíš to vědět a taky jsi to mohla napsat z recese: když řekneš v Česku "embéčko," nemluvíš o vozu Mercedes-Benz, ale o výrobku AZNP Mladá Boleslav z přelomu 60. a 70. let minulého století, celým označením Škoda 1000 MB (kdysi kromě "embéčko" rovněž zvaném "tisícovka").


Avatar uživatele
Bronzový

Hádat se je zbytečné. Nebyly specifikovány důležité body a tak nelze podat správnou odpověď. Máme tu možnost - první motorové vozidlo, první benzínové vozidlo, první... To je jako s PC - lze říci, že první PC byl vynalezen 4 800 pnl., stejně jako v 50. letech 20. století a dalších XY dat... (definice obou zmíněných věcí je zkrátka moc široká)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

cochee >>> "Agneta se mýlí"? Vyloučeno (tak to mi ještě nikdo neřek):DDD
Jako já vím, že to všichni víte, ale prostě jsem hrozně chytrá, hodně lidí neví o čem se se mnou mají bavit, si myslej že jen vo hadrech a make-upu:DDD

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

90-60-90, buď blond ! :DDD

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Poslyš, ty jsi mi nějaká podezřelá. Nejsi ty reinkarnace Petry15 alias Princess, která se zde nějak přestala vyskytovat? :)

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

Tak jestli myslíš Kvitovou(tenisprincess), tak ta je už v Monacu:DDD

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.