Avatar uživatele
hondička

Jaká je daň z prodeje automobilu?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jaká je daň kterou musím zaplatit když chci prodat auto Ford Focus 1,8 TDCi, rok výroby 12/2002?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4533 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím přesně, ale rok 2002 už možná nepodléhá ekologické dani. Přinejhorším to vychází tak na 2000,-Kč. Pokud však již z tohoto auta daň byla placena-bylo již přepsáno v tomto nebo loňském roce, daň se neplatí znova.
Pokud se týká daně za prodej, tak pokud prodáš po více jak roce vlastnictví neplatí se.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
B3r14fun

když jich neprodáš za rok tolik, aby tvůj zisk nepřesáhl 20 tisíc, to znamená že by si je musela kupovat za 80 a prodávat za 100 tis. tak neplatíš nic,...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Myslite EKO daň?Jestli ano,tak prodavajici neplati-to az kupujici(pri prihlaseni na sebe).Ta eko daň se dle roku vyroby nepocita-zalezi na emisnich limitech.Ta nejlevnejsi ekodaň je 3.000,- (to maji posledni Felicie,prvni Oktavky..ale mozna ten Vas Ford ani nespada pod zadnou ekodaň,to si zjistite na nejakem urade.Kazdopadne VY jako prodavajici neplatite nic,ekodaň se plati pri prihlasovani (novy majitel).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Q

Tržba z automobilu je daněna jedině tehdy, nevlastní-li poplatník daně déle než 1/2roku, pak se má za to, že jej koupil s účelem dále prodat a pak jej zdaňuje jako příjem z prodeje movité věci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Misak22

Daň se odvíjí podle toho co je to za motor např.Euro I,Euro II,Euro III,Euro IV.
Čím vyžší Euro tím je ekologičtější a tím je menčí poplatek,ale tuším že od roku 2000 nebo 2001 je většina aut už Euro III,IV takže pokud nějaký poplatek bude tak 3000 kč nebo žádný ale větší určitě ne.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava