olda12

Ekodaň při převodu auta,které je na LPG?

Dobrý den, chci se zeptat jaká je výše EKO daně při převodu auta,které je oficiálně upravené na LPG, tedy na alternativní palivo. Jedné se o
Fiat Pálio 1.6,r.v.97. Poraďte prosím kolik to stojí?Děkuji Olda

Odpovědi
Drap

Že je auto schválené na LPG, nemá na výši eko daně vliv.

zzzzz

Ve velkém TP je u motoru uveden kód, ten si porovnáte s tabulkou, která je součástí zákona o odpadech.
zákon 383/2001 o odpadech § 37e
Výše ekologické daně není odvozena od stáří auta, ale od jeho emisních limitů. Pokud vozidlo splňuje emisní normy EURO 3,4 nebo 5, daň neplatíte. Pokud splňuje auto normu EURO 2, je poplatek 3.000 Kč, u normy EURO 1 je potom stanoven poplatek 5.000 Kč. Pokud vozidlo nesplňuje žádnou z výše uvedených norem, prodraží se vám jeho přepis o 10.000 Kč. Ekopoplatek hradit nemusíte, pokud jste držiteli průkazu ZTP nebo ZTP-P, případně pokud jste auto zdědili nebo došlo k jeho přeregistraci v důsledku zániku společného jmění manželů. U každého vozidla se platí tento poplatek pouze jednou. Pokud již byla ekologická daň v minulosti uhrazena, je každá další registrace od daně osvobozena.

cukrar

Drap sdělil přesnou pravdu, já jen doplním.
zde porovnejte techničák..
http://www.sdruzeni-sova.cz/emise.htm