Enrager

Kolik se platí za převod 15 let starého auta třída S2??

dobrý den, kolik se platí za převod 15 let starého auta třída S2? děkuji
Doplňuji:
a je nutný přepis auta, když si ho chcu koupit od kamoša? Protože to auto stojí 10 000.. a ta zkur*ená EKO dan to zdvojnásobí…

Nejlepší odpověď
kropitko

3.000,– Eko daň
800,– přepis

Omlouvám se je to chybně:
emisní norma S2 nijak nepomůže při stanovení normy dle zákona o odpadech. Pro správné stanovení výše eko daně je potřeba znát normu Euro. V technických průkazech je však ve valné většině případů zmíněna norma EHK či EHS/ES (příklad 83.03-B, 98/69/ES-A, 91/441, 2001/1/ES-B, apod.), ty se pak převádí přes tabulky na normy Euro. Pokud není žádná z těchto norem v technickém průkazu zmíněna, platíte plnou sazbu daně, tedy 10.000Kč. Pokud jste si však jisti, že váš vůz plní nějakou normu, pak se můžete s dotazem obrátit na zastoupení automobilky v ČR či na společnost Dekra. Obě společnosti vám za poplatek pomohou dle čísla karoserie s identifikací emisní normy vašeho vozidla

zdroj:http://m.kafe­.cz/forum/porad­ny/autoporadna-914.aspx?disku­se&r=88016&s=88016

Další odpovědi
martina1

Dnes jsme takové auto přihlašovali.Eko daň je 3000Kč pokud splňuje Euro2=musí mít alespoň katalizátor.Přepis 800Kč+evidenčka 220Kč.Dá se to obejít a je to legální.Auto přihlásíte na osobu se ZTP a poté ji od ní obratem koupíte vy a přihlásíte vy na sebe.Pak zaplatíte pouze přepis+evidenčku.

cukrar

koukněte do techničáku na hodnoty ES nebo EHS. Podle toho se určí EURO a poplatek.
eko daň je OK!
využijte možnosti pro ZPT jak již někdo napsal nahoře.