Pandička8

Kolik zaplatim za prevod 19let stareho auta s katalyzatorem???

Nejlepší odpověď
brillant

Správní poplatek + eko daň + evidenční kontrola.

Další odpovědi
zzzlatokopka

19 let staré auto bude euro nic, takže podle mého názoru to bude 10tis, plus evidenčka 200, plus 800 správní poplatek, takže tedy celkem 11tisíc.

Jinak ve velkém TP je u motoru napsán takový kod, ten určuje tu euro normu.
Doplňuji:
Jo a pokud přepisuješ na poslední chvíli něco, co už máš koupené dlouho, tak počítej i s nějakou pokutou:-)

mojitek

Tak když chceš něco vědět,musíš o tom napsat trochu víc.Nejsme jasnovidci.Předně: má to karburátor nebo už vstřikovací jednotku?

Pandička8

tak majitel mi pouze zdelil,ze je to benzinak,ma klimatizaci,rok 96 a ze by vstrikovani melo byt.....karburator pry asi ma-ale ze by se pry musel podivat…asi tomu moc nerozumi… :)

Pandička8

Dekuji za odpoved.K spravnimu poplatku,eko dani a evid.kontrole-kolik to zhruba je?jsem v tomhle uplny zacatecnik,tak prosim o pochopeni:)
Zda ma auto vstrikovani nebo karbur.zjistim od majitele vozidla,zatim jen vim ze je to Toyota rav 4, 2,0 , 19let stare-ale v dobrem stavu,ted byla technicka a za 2roky pry bude potreba novej katalyzator

mojitek

to ma bud vstrik nebo karburator-oboje to nemuze mit. S karburatorem je EKO za 10 tis kč. Ale na 99% myslim,ze to ma uz vstrikovaci jednotku.Ted jde o to,jestli vicebodovou,tak EKO poplatek bude 3 tis kč.Pokud jednobodovou,tak EKO je za 5 tis kč.

Dochy

Pro srovnání: Za felicii nevím jestli 94 nebo 96, 1.3l benzin, 50kW jsem paltil eko 3000 (kdysi)

zzzlatokopka

Rav4 ten rok bude EURO-0, nebo EURO-1 u nuly 10tisíc, u jedničky 5000kč