Honza22

automobil v 15 letech?

Dobrý večer všem,
Chtěl bych se vás zeptat, zda si myslíte, že je od mých rodičů „výchovné“, když mi koupí automobil (v hodnotě cca 50tis. Kč) z následujících důvodů. Můj táta je velmi často v zahraničí, má máma má časově velmi náročnou práci, já s bratrem se profesionálně věnujeme tenisu a musíme kvůli tomu často vstávat v 5 ráno na autobus, i když máme trénink 10–13 hod. takže se obvykle ani pořádně nevyspíme.. dál taky musím převážet od mámy k tátovi a naopak psa, moje máma však nesnáší psí chlupy v autě a tak musím chodit cca 7km pěšky spolu se svými věcmi (učení, oblečení, notebook, atd.).. Můj táta s tím souhlasí, vlastně to on navrhl, že by mi tohle auto koupil, s mámou jsem se teď delší dobu neviděl (je v cizině), takže jsem se jí ještě neptal. Proto by mě zajímal názor ostatních lidí..
Doplňuji:
Ještě jen informace pro „zaostalé“, co v autoškole buď spali, nebo jí neprošli, pokud vlastním řidičský průkaz skupiny AM, mohu řídit automobil s hmotností do 350Kg a výkonem do 4kW (50cm3).

Odpovědi
anonym

Pokud to auto budeš z místa „A“ do místa „B“ tlačit, tak ať ti ho táta klidně koupí. Za volantem nemáš v 15 letech co dělat. Takže mi řekni, na co se tu vlastně ptáš?
Důvody k tomu, abys řídil už v tomto věku , nejsou ani tvoje sportovní vy\žití, ani pes, ani nic z toho, cos tu napsal.
Bez řidičského průkazu řídit auto nesmíš. Pokud to riskneš, skončíš u soudu a následky za takovou blbost si poneseš sám.
Probuď se.

arygnoc

keďže evidentne na vás rodičia nemajú čas, riešenie by mohol byť váš osobný manager (rodičia asi na to majú).
Bol by to riešenie i ohľadne psy podmienka: managerovi nesmie vadiť pes), mohol by vám robiť „taxikára“
Osobne si myslím, že mať auto v takomto veku (neviem či existujú do 50 ccm, šoférujem od 16. ale to bolo auto s obsahom 600 ccm, vtedy už povolené od 16) nie je šťastná voľba, lebo si neviem predstaviť ako by sa k tomu postavil zákon v prípade nehody (spôsobená škoda, prípadne nebodaj zranenie či smrť).

Takže by som to videl na nejakom „servise“ (osobný manager, osobný asistent).

Wortygen

Bodle mě je to naprostá pitomost. Potom z toho budou zbytečné problémy.

MK44

Můj názor je, že si z Tebe někdo vystřelil. Já totiž motokárám nebo čtyřkolkám s motorem z mopedu neříkám automobil a psa bych si na tom netroufl vozit ani na louce natož na silnici.

Doplňuji:
Omlouváme se a beru svůj názor částečně zpět. Zdá se, že některé Aixamy (které lze považovat za „automobil“) lze řídit s ŘP AM, i když mají obsah 400ccm. Přesto bych doporučil ověřit si to na odpovědných místech. Rovněž tak otázku maximální rychlosti. Při pravděpodobných debatách se silniční kontrolou bude nadmíru dobré být nervově pevný v kramflecích.
A propos 50 tis. Kč – nejspíš ojetina a to ze zahraničí (u nás jich mnoho nebude). Budou mít rodiče „čas“ ověřit, zda je v dobrém tech. stavu?
A propos výchovné – vědí-li rodiče, že jsi rozvážný a ohleduplný řídič, uklízíš si pokoj, pilně studuješ, bráníš slabší, pomáháš seniorům …
Jo a vozit psa – není-li to Fík… 🙂

autacek

Parametry takovéhoto automobilu nesplňuje ani hadraplán, tak že ten kdo v autoškole, případně ve fyzice spal a byl duchem na tenise, jsi byl ty. Škoda žes nenapsal „jaké“ auto máš vyhlídnuté.
Doplňuji:
mopedoauto není automobil, tak příště napiš dotaz normálně,

jinak výchovné to není, protože jiní tvý spolužáci nemají zajisté doma co do huby a ty si budeš od mala vozit prdel v autě a jezdit na tenis, aniž by ses o to sám jakkoli přičinil.

Funna

no já bych sice moc nadšená nebyla, kdyby mě o tohle požádala dcera, protože i když už nějaký ten pátek řídí, v 15 bych se o ni hodně pořád bála…ale jestli máš takové „cestovatelské“ problémy a rodiče ti to odkývou a má ti to kdo zaplatit (ale to u tebe asi problém nebude), proč ne…pár mopedaut pro 15-leté existuje…je lepší se ploužit 45km/h autě, než 6km/h pěšky .-)

huxa

V těchto autech těžko budeš vozit psa, jestliže to není nějaký jezevčík…
Z ekonomických důvodů i z praktických, jestliže máš řidičák, raději si kup za tisícovku za dvě fechtla, trošku se s ním pohraj a pofičí ti i 70km/h. Psa můžeš uvázat za něj nebo dát do přepravky a tu hodit za sebe. Jestliže nemáš ještě řidičák, počkal bych alespoň do 16 let.

cukrar

Honzo, bohužel nevím co je pro Vás výchovné. Pokud se budete umět chovat zodpověďně, proč ne, třeba v 15 letech jezdit s „autem“ http://www.ai­xam.cz/

Záleží hlavně na Vašich rodičích…oni vyhodnotí nejlépe.

honza19hk

řídit můžeš takový to malý auto s mototorem kdoví z jakého traktůrku. Ale když ho potřebuješ a rodiče ti ho koupí proč ne.Jeho výhoda je že to málo žerema ale že to bude lítak 140 na to zapomeň. Já osobně bych si to ale nekoupil.To bych radši počkal na klasický B. Nicméně to už mě netrápí .Autoškolu mám už dávno za sebou včetně skubiny C+E a D.

RedBox

Co jsem se díval na ten AIXAM, co tu chlapy psali, tak za 200 – 300 tisíc bych si to nekoupil i kdybych ho nutně potřeboval. To, že se ti nechce vstávat v pět je čistě tvoje lenost, a psa taky nemusíte pořád převážet. Nebuď líný a šetři si na auto až ti bude 18 a budeš mít B. Ještě tu je možnost, když se ti nechce vstávat, přestat hrát tenis. Musíš se rozhodnout co chceš a jestli tu předraženou hračku vůbec potřebuješ.

Michálek1245

Jako teoreticky to jde, sám si ale řekni, jestli ti to stojí za to. Koukni do databáze automobilů https://www.au­tomobile-detail.com/ a tam uvidíš, že se fakt nejedná o žádná super auta. Vlastně jsou to takové předražené rozviklané vehikly. Takže si ujasni, jestli tě to bude bavit. Na vyježdění možná dobré, ale to bych stejně pořád raději volil v 16 si udělat řidičák na motorku a pak začít jezdit.

Honza22

Automobil bych řídil já.. mám ridičský průkaz typu AM, nevidím tu žádný problém, jinak ještě k uživatelce ocko: pokud jste v autoškole spala, tak tam jděte znova..

marci1

A kdo bude to auto řídit ?