Vit Kouba

Jak vnímáte náš stát?

Každý stát je originálem, který se mění podle situace, náš malý stát je okolími státy často napadán a jsme nucení se podrobovat těm co naše území násilně obsadili. To vedlo k tomu, že je zde mnoho pesimismu, a tak jsme zavrhli víru v zázraky a jiné naivní hlouposti.

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná odpověď

S přihlédnutím k mému věku a zkušenostem, které z toho vyplývají, beru většinu věcí tak jak jsou, protože jen nepatrnou část z okolního dění mohu ovlivnit. Ledasco mě štve, ale nemá smysl se tím zabývat do hloubky, právě proto, že s tím nic dělat nemůžeme. Tak přijímám mnoho informací, ale většinu „házím za hlavu“ a zabývám se jen tím, co má pro mě, nebo mé blízké nějaký smysl. A jen tak z odstupem sleduji, jak se někdo zabývá zbytečnostmi a nesmyslnými teoriemi, které nikam nevedou a zbytečně si tím zatěžuje hlavu.
A malý dodatek, chodím k volbám, abych se nezařadil k těm, kteří nechodí, ale pak nadávají. Mám aspoň pocit, že jsem proto udělal to, co považuji za správné. Že to třeba nevyšlo, to už jde mimo mě.

Další odpovědi
_Bůh_

Jiná odpověď

Co se týče životní úrovně osob – nůžky se budou dále rozevírat, tj. rozdíly mezi bohatými a chudými budou větší a větší.

Co se týče země, tak tu je bezpečno, lidé jsou často hodně konzervativní, resp. přebírají jen názor své sociální skupiny, ať už je jakýkoliv. Státní regulace je na můj vkus až trochu moc, stát se cpe i tam, kde být nemusí.

Jestli jsme často napadáni, to nevím, za posledních sto let jsme byli napadeni slovy jednou (případně dvakrát, podle toho, co všechno chcete počítat).

Asi je to o tom, jak se člověk zařídí, znám x dvacetiletých lidí, kteří začínali z nuly a dnes mají byznys s nadprůměrnými příjmy, samozřejmě ne každý má zápal do byznysu a raději se nechá zaměstnat.

zjentek

Nevěřím že bude líp

Zjentek vnímá tento zázračný dílek vesmíru jako honosné plavidlo s mizerně proškolenou posádkou na palubě.

Lgee

Nevěřím že bude líp

Rokio

Věřím, že bude líp

Z důvodu špatně léčené mánie jsem optimista a dokážu vidět něco dobrého i na těch nejhorších věcech a lidech.

Pokud člověk dlouhodobě a dynamicky investuje, neutrácí za blbosti a rozumně šetří, tak mu v budoucnu bude hej.

Ametyst

Nevěřím že bude líp

Bruselštějši než Brusel. Odsouzen k montovně.

paul1

Věřím, že bude líp

df

Jiná odpověď

Jako hodně velký extrém.

Kryšpín

Jiná odpověď

Češi mají vynikající vlastnost, že se umí většinově nadchnout na př. v roce 1948 ať žije KSČ, Sovětský svaz soudruh Gottwald, v roce 1968 ať žije soudruh Dubček a socialismus s lidskou tváří ve Varšavské smlouvě, kdy soudruzi kteří pobláznili národ později podepsali okupaci, v roce 1989, nejsme jako oni i z komunistů budou podnikatelé uděláme na pět minut tmu, špinavé peníze nevadí a.t.d. a to ještě když se daří čutálistům a pod. národ je poblázněn jezdí z vlaječkama a vykřikují statečná hesla, doufám že nadšení pro běžence z UA neopadne.