Kazatel

Jak vnímáte, že se Rusko a Čína spojily proti USA? Jak výhru, prohru, bude nám líp, hůř, kdo nás energeticky zachrání?

Bude stačit slunce a vítr? Nebo se můžeme na našeho nového surovinového partnera, USA, spolehnout?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/rusko-a-cina-se-spojily-proti-spojenym-statum-40386187

Nejlepší odpověď
Ametyst

Přesně to jsem čekala a psala to tady. Podle zákona akce a reakce, čím víc bude Západ provokovat, tím spíš se dalo toto spojenectví čekat. Buď Západ už úplně ztratil rozum, nebo prostě je už v takovém loji, že chce válku.

Další odpovědi
hapiky

Hlavně že máš ty radost.

_Bůh_

To jsou skutečně „novinky“. Jako kdyby to takhle nefungovalo už roky. Rusko do Evropy suroviny prodávat nepřestane, protože by jinak zkrachovalo. Mezitím se Evropa stane soběstačnou, díky OZE a jádru.
Rusko je stát o ekonomické výkonnosti na úrovni Itálie. Čína zaostává za USA o zhruba 30 % v HDP. Rusko a Čína jsou prostě dva ostrůvky totality. Svobodný svět pod aliancí NATO má o dost víc navrch, navíc většina ostatních států světa včetně Brazílie a Indie se považuje za spojence NATO.

Kryšpín

Bude nám líp USA nás zachrání jenom se to nepovedlo v roce 1945 kdy nás za spolupráce Anglie foukli k východu.

led

fikcia, alebo realita? Ak budete neustále bojovať proti dvom samostatne slabším a oni sa nakoniec spoja proti vám, oni budú tí zlí, pretože sa stanú silnejšími a dokážu sa vám ubrániť?

Európa je závislá na Ruskej rope, či chceme, alebo nechceme a rinčanie zbraní nie je o slobode a ľuďoch Ukrajiny, ale o zisku z ruského plynu a ropy.

paul1

Já myslím, že plyn budeme dostávat dál, ono to asi s ekonomikou Ruska nebude nijak valné a devizy potřebují, jako to bývalo kdysi u nás.
Přestože jsou všechny makroekonomické ukazatele v Rusku vyšší než na Ukrajině, životní úroveň v těchto zemích byla donedávna srovnatelná. Rozdíl v platech byl kompenzován výrazně nižšími cenami, především u potravin. Na Ukrajině stojí v průměru o 30 až 50% levnější. Bydlení a služby také do roku 2014 v Rusku byly mnohem dražšíPřestože jsou všechny makroekonomické ukazatele v Rusku vyšší než na Ukrajině, životní úroveň v těchto zemích byla donedávna srovnatelná. Rozdíl v platech byl kompenzován výrazně nižšími cenami, především u potravin. Na Ukrajině stojí v průměru o 30 až 50% levnější. Bydlení a služby také do roku 2014 v Rusku byly mnohem dražší.
Oprava:
https://cze.a­gromassidayu.com/struk­tura-vvp-ukraini-ekonomicheskoe-razvitie-ukraini-posle-obreteniya-nezavisimosti-page-148504

Zdroj: Struktura HDP Ukrajiny. Hospodářský vývoj Ukrajiny po nezávislosti – hospodářství 2022 (agromassidayu.com)