Mr. Marek

Vnímáte nějakou přímou/nepřímou souvislost mezi nástupem nového amerického prezidenta a rostoucím napětí ve světě?

Nejlepší odpověď
kyrosveliky

Vnímám, ale Putin taky není žádný neviňátko. Co si budem povídat. Mírové úmysly taky nemá a určitě má válečné chutě. Taky provokuje. A na rozdíl od Bidena nejen slovy.
Vždyť na hranicích s Ukrajinou soustřeďují celé vojsko, chystají taky klasickou vojenskou přehlídku a stejně si myslím, že nejen tak pro parádu, ale skutečně zbrojí a chystají se k útoku.
Anexe Krymu by byla zbytečná, kdyby nechtěl/i celou Ukrajinu. Je jasné, že to byla jen předzvěst, kde si Putin testoval reakci ostatních států a konkrétních představených. Navíc je to strategické místo. Hlavně taková „brána“ k Ukrajině.
Biden a Putin jsou největší hrozby dneška. Hned pak Erdogan, Lukašenko a Čína. Kim až po nich všech. Všichni asi v tomhle pořadí.
Putinova diktatura opírající se o oligarchii je spolu s Bidenovou neschopností a demencí (nemíním to jako nadávku, ale zdravotní stav) největší nebezpečí pro vypuknutí války.
Ale vono na tom nesejde. Do patnácti let jsou v Rusku zpátky Romanovci (jsem věštec). Pak bude možná konečně klid.

Další odpovědi
hapiky

Mě se zdá, že Biden nemá svůj jasný názor či postoj. Když potom vládnou poradci, končí to špatně.

Kepler

Ani ne. Spíš si myslím, že to napětí mírní – viz třeba rozhodnutí o odchodu z Afghanistánu. Nicméně jeho politika pokračuje v amerických tradicích, ale aspoň není tak velkohubý a provokující jako Kačer Donald.

led

Najväčšia chyba v hodnotení štátu je vidieť len vrchol štátnej administratívy – predstaviteľa štátu, prezidenta, premiéra. To sú tí výrazní predstavitelia politicko-ekonomického smerovania štátu, za ktorých chrbtami sú skrytí skutoční vládcovia štátu. V nedávnych amerických voľbách bolo krásne vidno heslo „koniec veľkým rečiam, pristúpme k činom“ Trump napriek silným rečiam bol brzdou konfliktného siláckeho riešenia vzťahov medzi Moskvou, Washingtonom a Pekingom. Staronoví vládcovia nadnárodných spoločností presadením zvolenia Bidena ukázali zostrenie presadzovania svojej politiky cestou sily. Nič nie ja zadarmo.
Neverte len širokému úsmevu, ale pozrite aj na ruku za chrbtom.

Ametyst

Jak Donald Trump nezahájil žádnou válku a stahoval vojáky domů, Biden dělá pravý opak.

plebs

To ukáže čas pouze si při rozhovoru popletl Irán s Irákem ale to je jenom detail jak má k dispozici kufřík kde má označeno tlačítky jaderný úder tam k omylu nedojde.

ivzez

Pozastavení odsunu amerických vojáků z Německa plus posílení jejich stavu tamtéž nevnímám jako příspěvek ke zklidnění napětí ve světě (minimálně v Evropě ne).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kyrosveliky

Kepler, Trump sice velkohubý, ale mnohem provokativnější mi připadá Biden.

Kepler

kyrosveliky: nebyli náhodou Romanovci kompletně vyvražděni bolševiky?

kyrosveliky

Ne, hlavní carská rodina a pak někteří příbuzní cara, ale spousta jich přežilo a žilo v exilu.
https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.history.com/­.amp/news/roma­nov-family-tree-descendants-imposters-claims&ved=2a­hUKEwiW0ZSRw4HwAh­V0_7sIHY8OAggQFjA­AegQIAxAC&usg=A­OvVaw15oJc3Eg4FUL8c4P­6N67eu&cf=1&cshid=­1618533568679
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/House_of_Ro­manov#Exiles

Dva dnešní potenciální dědici, uchazeči v první řadě: velkokněžna Marie Vladimirovna a Andrej Andrejevič Romanov (mezi mnoha dalšími dnešními potomky).
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=prince+an­drew+romanoff&cli­ent=ms-android-huawei-rev1&prmd=inv&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=2a­hUKEwj_rZX0w4HwAh­Vehv0HHTDEDYQ­Q_AUoAXoECAIQAQ&cshid=16­18534008501&biw=360&bih=­583&dpr=3

Kepler

Týýýbrďo, takže Rusové mají naději na dalšího despotu. Ani se jim nedivím, oni ani nic jiného za několik pár staletí ani neznají…

kyrosveliky

To toho o carském Rusku, monarchii ani despocii asi moc nevíš.
Žádné politické a historické znalosti spojené s komunistickou výchovou a propagandou jsou vražedné. Dnes spousta lidí, ač sami třeba antikomunisti si s sebou dodnes stále odnášejí následky její výchovy aniž by si to uvědomovali. Odpor k monarchii jako tyranii, monarcha despota (starý zlý car, nepřítel všeho lidu a státu… u nás Habsburci), nenávist ke kterémukoli náboženství, výsměch věřícím, stále sklon k protekcionismu a další „příznaky.“

ivzez

Kde jste se setkal s výsměchem věřícím?
Já se naopak setkávám s určitou úctou, někdy dokonce obdivem vůči těm, kteří víru jen „nehlásají“, ale kteří se snaží žít (nejen) podle Božích přikázání.

kyrosveliky

Všude neustálý výsměch, ateisté nebo ti, co nevěří v nic se se na věřící dívají spatra a jako na hlupáky. Nelze to říct všeobecně, ale určitě většinově. S nějakou „úctou a obdivem“ jsem se tedy nesetkal. Zde je vžitý odpor k náboženstvím a lidem, kteří jsou věřící a to je jedna z mnoha „odkazů“ a přežitků socialismu.
Já věřící nejsem, ale věřící respektuji a některá náboženství se mi líbí.
Nevím kam chodíte, ale kdykoli se někdo kdekoli zmíní, že je věřící nebo zmíní něco o náboženství už to začíná… pokud ne přímo urážky, tak takové povyšování se, apatie,…

led

Povedala by som, že práve naopak, stále viac ľudí sa obracia k Bohu (Boh, ako predstaviteľ náboženstva, nielen kresťanského, ale vo všeobecnosti bez ohľadu na náboženstvo)

kyrosveliky

A samozřejmě jsem zapomněl to hlavní, car, nejen nepřítel lidu, ale taky původce všeho zla a přímé zosobnění zla. ;)

kyrosveliky

Potomků jiných carů (než posledního) bylo hodně. Vyvražděna byla carská rodina, ne všichni Romanovci – pouze car s rodinou a později někteří příbuzní (hlavně bratr cara).