RQLM

Jak si mám ohřát jídlo bez mikrovlnky?

Tak zase řeším takový přihlouplý problém :) Mám v pekáči zapečený těstoviny se špenátem, mám hlad a potřeboval bych si to ohřát k obědu, ale nemám mikrovlnku. K dispozici tu je jen plynový sporák, pár hrnců, voda, … Nemáte nějaký nápad? Děkuji!
P.S. Roztápět kvůli té trošce jídla troubu se mi úplně nechce.

Nejlepší odpověď
fcoop

Zkus to tak,jak se dělalo třeba v r. 1930,kdy mikrovlnky neexistovaly.( Nechápu,jak ti lidé mohli přežít bez m.vlnek,pitného režimu,mobilů a podobných věcí).
Trochu másla+ voda,přikrýt poklicí,malý plamen,ohřát.Kon­trolovat.

Další odpovědi
dědapetr

Dej na sporák velký hrnec větší jako talíř do kterého na dno dej menší hrnec dnem vzhůru.Kolem toho menšího nalij vody a na ten menší polož talíř s těstovinami,za­kryj.Zapal plyn a ohřej.Dobrou chuť.

žolik

Já myslím že si to můžeš ohřát na plinovím sporáku,stáhni teplotu,chvilku to nech,dobrou chuť.

Zdroj: žolík

Rocker

Dojdi si koupit pečivo,máslo,sýr,sa­lám a máš po starostech:-)

baghira

Napařit na pařáku (nemáš? improvizuj!)

DDarent

Zajdi si koupit Indukční vařič!!!

tatanka

Ve vodní lázni tj. větší nádoba s vroucí vodou do které se vloží nádoba menší s uvedeným pokrmem. do menší nádoby se žádná voda pochopitelně nedává.

Ella

když se vám nechce zapínat troubu, tak to snězte studené…

arygnoc

tak se mi maří, že kdysi lidé používali (mluvím o 20. století) pouze sporák.

Kdy byl línej (P.S. Roztápět kvůli té trošce jídla troubu se mi úplně nechce.), hold jedl studený (když měl to štěstí, že bylo navařeno – když se někomu navařit chtělo, že jo), nebo nejedl vůbec.

elektrikář

Jídlo dát do sáčku zavázat nahřát nad párou nebo v horké vodě.
Takhle rozmrazuji jednotlivé porce polévky nebo omáčky.ps já mám mikrovlnku kterou jsem dostal grátis ve zběrném dvoře.