Andělé

Dobrý den.Ohřívala jsem v mikrovlnce brambory,když jsem ji otevřela,vycházel z ní kouř.Prosím,čím to bylo?

Včera večer jsem ohřívala v mikrovlnce samotné brambory (chvilku)a po otevření mikrovlnky z ní vycházel kouř.Některé brambory byly připálené,nechala jsem je v troubě přeci jen dlouho nebo už mi mikr.odešla?Mám ji 12 let.Bojím se v ní dál ohřívat.Děkuji 🙂
Doplňuji:
Děkuju tome004,asi už mi nezbyde,než se s ní rozloučit,poděkovat za dlouholetou věrnost a poslat ji do důchodu:-)Ale že holka sloužila dlouho…:-)

Nejlepší odpověď
annas

Stalo se mně něco podobného. Dala jsem do trouby kousky čokolády, aby se rozpustila. Jenže jsem zapla plný výkon, najednou začaly šlehat plameny … Byl to šok. Rychle jsem vytáhla ze zdi zásuvku, uhasila oheň. V mikrovlnce se objevila díra. Hned jsem ji vyhodila.

Další odpovědi
tom004

Těch důvodů může být víc,a na dálku,těžko poradit.Ale,jedno přece.Jestli tu mikrovlnku máte opravdu v provozu 12 let,tak se před ní i na tu dálku klaním,Vy ji s „poctami pošlete do důchodu pro domácí spotřebiče“,a s radostí si kupte novou. 🙂
Doplňuji:
A já,se k tomu poděkování přidávám. 🙂

anonym

A nenechala jste na taliri i zapalenou cigaretu ? 🙂 -iv-

kablik

andělko, zdá se že ani po 12letech se svou mikrovlnkou neumíš správně zacházet, to je celý problém…

Hlada

Jde o to, z čeho byl ten kouř. Je možné, že se jen připálily usazeniny. Mikrovlnku je potřeba občas rozebrat a vyčistit. Já mám 24 let jednu z prvních co se sem dovezla a funguje bez závady.

elektrikář

Pokud jde zapnout a běží hořely pouze brambory.Než jí vyrhnete dá to fušku. Zkuste jí zapnout s miskou vody a citronovou kůrou pokud se bude vařit je mikrovlnka v pořádku.Vzduch který bude vycházet bude někaký čas cítit spáleninou