luckykubrt

Z čeho se dá co nejrychleji udělat jídlo?

Myslím tím od samotného počátku. Např. slepice skoro denně snáší vajíčka. Na brambory nebo jiné plodiny se musí čekat než se zasadí, vyrostou a sklidí. Ale dá se vytvořit ještě rychleji jídlo? Nejrychleji by to šlo asi v té 3D tiskárně, ale i na to je asi nejspíše potřeba náplň na složení té potraviny, ne?

A ještě taková záhada: Jaký má tvar vejce?
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/297571-matematikum-se-stale-nedari-definovat-tvar-vejce.html
Matematici na to nemůžou přijít. Podle mě je to tvar šišatý. :D

Nejlepší odpověď
Dochy

Když to bereš tak, že se musí čekat, než se brambory zasadí vyrostou a sklidí, tak to máš pak docela blbý. I ta slepice se musí nejdřív narodit, dospět a až pak může začít snášet vejce… A to nesmíš zapomenout, že ji budeš krmit šrotem, který někdo namlel z obilí, které musel sklidit a nechat vyschnout a aby to mohl udělat musel ho nejdřív zasít… Jo a nesmíš zapomenout, že aby jej mohl zasít, musel zorat pole,.. A aby zoral pole, musel se naučit jezdit s traktorem a předtím číst a psát… A předtím se musel narodit…

Ani ryby nejsou žádná výhra. Ty také museli vyrůst z potěru, potěr se musel vylíhnout z vajíček, vajíčka… No sexuální výchovu necháme na jindy…

Další odpovědi
Lamalam

Amarouny.

Kepler

Jen k tomu tvaru vejce: matematicky exaktně popsat nelze, protože jde o tvar variabilní. Nejvíce se blíží elipsoidu o dvou různých poloměrech. Jinak se takovému tvaru říká ovoid, podobně jako Země má tvar geoidu, cosi nepopsatelného je bramboroid 🙂
Nejsnadnější potravinou byla mana padající z nebe. Už si ji ale nezasloužíme.

hapiky

Nejrychleji uděláš jídlo z polotovaru!

zjentek

Eště k té záhadě- vajco má tvar vajca, to je jasne! Stejně jako voda má tvar vody a též to nejspíš bude dáno molekulama.

anonym

nejrychleji uděláš jídlo z jídla. Je to proces který pouze zachovává původní stav a jeho výstupem je jídlo. Proces zachování neměnného stavu vyžaduje nulový čas a nulovou energii, rychleji už to nejde…

luckykubrt

hapiky": z jakých polotovarů ? Kde se dají rychle sehnat ? Mně ještě napadly ryby, ale ani rybu nemusíš chytit hned. Navíc musíš mít povolení na rybaření. ☹ A pak už jedině ty chrousty nebo trávu. Jak nás učil Václav Klaus starší utahovat si opasky, že se budeme mít líp. Udělal privatizaci a zase se měli dobře akorát ti v politice. ☹