Mia.F

Znáte nějaká velmi kalorická, ale zdravá jídla?

Potřebuji nutně přibrat, ale nechci přibírat jídlem z fast foodů, přepalovaným tukem atd., chci přibrat zdravě. Znáte nějaká velmi kalorická, ale přes to zdravá jídla? Jsem alergická na laktozu a ořechy, tak prosím žádné mléčné výrobky a výrobky s ořechama. Díky za všechny tipy :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Ovar, tlačenka a ze zeleniny vuřt !

Další odpovědi
manon

Strapačky se zelím… pečené maso, špenát, bramborový knedlík…rýžový nákyps ovocem…francouzské brambory…fazolová polévka…zelňačka
Doplňuji:
lazaně – různé recepty, čočka, hrachová kaše…

venkovan

Ovar z vepřového kolínka, křen, červená řepa a žitný chléb. A zapít dobrým pivem. Pomáhá kloubům, je tam dost vitamínů a vlákniny.
Doplňuji:
Jestli potřebuješ rychle přibrat, domluv se s myslivci, že jim budeš hrát na louce zajíčka. Olovo celkem váží a pár broků pod kůži ti pomůže

zzzzz

Taky jsem to před rokem řešila, pomohly mi injekce B12 (je to jen vitamín), po třech krabicích jsem přibrala 5kg a zatím si je držím.

pusinka50

Mléčnou čokoládu s min. 70% kakaa, banány zalité čokoládou, sladké ovoce (banány, broskve, meruňky, hrušky, blumy) v množství co se do tebe vejde, kalorické jsou s podivem i luštěniny, takže čočka, fazole, hrách. Dál různá Müsli a müsli tyčinky jsou také hodně kalorické a přitom zdravé, zrovna tak kukuřičné lupínky mají dost cukru, ale jsou zdravé a zalít je medem, když nemůžeš jogurt. Jako přílohu k jídlům hodně brambor. Dorty, buchty, koláče pečené z celozrnné mouky a osladit třtinovým cukrem (mají v každém supermarketu). Jíst hodně celozrnného chleba a pečiva. Pij 100% džusy a šťávy, mají hodně cukru, ale na chvíli, než přibereš, to nevadí. Pij také pivo, má hodně kalorií, ale má v sobě zdravé látky nutné pro látkovou výměnu a vitaminy řady B. A z masa, kup si kousek vepřového a hovězího, abys měla jistotu, že ti k tomu nešoupli strojně oddělené maso (kůže a kosti) a umel se na karbanátky či sekanou, jez červené maso, kotletu, krkovičku, plec nebo z hovězího si poruč u řezníka váleček falešný svíčkový a udělej jakoukoliv omáčku, svíčkovou, rajskou, koprovku a zahusti ji jíškou z celozrnné mouky i knedlíky udělej z celozrné mouky, bude to vyvážená celkem zdravá strava. Už mě nic teď nenapadá, tak hodně úspěchů:-)

kobranek

Zmrzlina. Ta je kalorická, ale já jsem na 45 a nepřibírám, ale ani nehubnu.

opportunity

Raději ne moc tuků, ty často urychlí metabolismus, ale dostatek masa, a vývary s masem. Kdysi se říkalo, že vývar z kostí posiluje kosti, a on opravdu posílí celý organismus. Pokud jsi polívková, tak neváhej. Lidé si myslí, že přibírají z tuků, ale přibírají hlavně ze sacharidů – mouka, bílé pečivo, knedlíky s omáčkami. Ale zas si nerozhoď zažívání. Tady zmiňované injekce vit. B jsem dostávala v kombinaci s léky, a od té léčby jsem začala přibírat.

manon

No a takový šoulet s husičkou předdělanou v pomalém hrnci a teprv potom lehce dokřupava dopečenou :)…