Pokročilý

Znáte nějaká velmi kalorická, ale zdravá jídla?

Potřebuji nutně přibrat, ale nechci přibírat jídlem z fast foodů, přepalovaným tukem atd., chci přibrat zdravě. Znáte nějaká velmi kalorická, ale přes to zdravá jídla? Jsem alergická na laktozu a ořechy, tak prosím žádné mléčné výrobky a výrobky s ořechama. Díky za všechny tipy :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ovar, tlačenka a ze zeleniny vuřt !

Další odpovědi:

Stříbrný

Strapačky se zelím... pečené maso, špenát, bramborový knedlík...rýžový nákyps ovocem...francouzské brambory...fazolová polévka...zelňačka
Doplňuji:
lazaně - různé recepty, čočka, hrachová kaše...

Zlatý

Ovar z vepřového kolínka, křen, červená řepa a žitný chléb. A zapít dobrým pivem. Pomáhá kloubům, je tam dost vitamínů a vlákniny.
Doplňuji:
Jestli potřebuješ rychle přibrat, domluv se s myslivci, že jim budeš hrát na louce zajíčka. Olovo celkem váží a pár broků pod kůži ti pomůže

Zlatý

Taky jsem to před rokem řešila, pomohly mi injekce B12 (je to jen vitamín), po třech krabicích jsem přibrala 5kg a zatím si je držím.

Stříbrný

Mléčnou čokoládu s min. 70% kakaa, banány zalité čokoládou, sladké ovoce (banány, broskve, meruňky, hrušky, blumy) v množství co se do tebe vejde, kalorické jsou s podivem i luštěniny, takže čočka, fazole, hrách. Dál různá Müsli a müsli tyčinky jsou také hodně kalorické a přitom zdravé, zrovna tak kukuřičné lupínky mají dost cukru, ale jsou zdravé a zalít je medem, když nemůžeš jogurt. Jako přílohu k jídlům hodně brambor. Dorty, buchty, koláče pečené z celozrnné mouky a osladit třtinovým cukrem (mají v každém supermarketu). Jíst hodně celozrnného chleba a pečiva. Pij 100% džusy a šťávy, mají hodně cukru, ale na chvíli, než přibereš, to nevadí. Pij také pivo, má hodně kalorií, ale má v sobě zdravé látky nutné pro látkovou výměnu a vitaminy řady B. A z masa, kup si kousek vepřového a hovězího, abys měla jistotu, že ti k tomu nešoupli strojně oddělené maso (kůže a kosti) a umel se na karbanátky či sekanou, jez červené maso, kotletu, krkovičku, plec nebo z hovězího si poruč u řezníka váleček falešný svíčkový a udělej jakoukoliv omáčku, svíčkovou, rajskou, koprovku a zahusti ji jíškou z celozrnné mouky i knedlíky udělej z celozrné mouky, bude to vyvážená celkem zdravá strava. Už mě nic teď nenapadá, tak hodně úspěchů:-)

Pokročilý

Zmrzlina. Ta je kalorická, ale já jsem na 45 a nepřibírám, ale ani nehubnu.

Raději ne moc tuků, ty často urychlí metabolismus, ale dostatek masa, a vývary s masem. Kdysi se říkalo, že vývar z kostí posiluje kosti, a on opravdu posílí celý organismus. Pokud jsi polívková, tak neváhej. Lidé si myslí, že přibírají z tuků, ale přibírají hlavně ze sacharidů - mouka, bílé pečivo, knedlíky s omáčkami. Ale zas si nerozhoď zažívání. Tady zmiňované injekce vit. B jsem dostávala v kombinaci s léky, a od té léčby jsem začala přibírat.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

No a takový šoulet s husičkou předdělanou v pomalém hrnci a teprv potom lehce dokřupava dopečenou :)...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 939
Zlatý annas 808
Zlatý marci1 527
Zlatý iceT 514
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 451
Zlatý quentos 421
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 358

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.