Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se zde mluvilo před Babylonskou věží?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nedá se odúovědět na otázku "zde", protože to bylo všechno jinak. ocházelo k tzv. stěhování národů, postupnému osidlování, ale to určitě zn áte z dějepisu nebo češtiny.

Jinak obecně.

Není jasné, zda se mluvilo jedním jazykem, nebo několika prajazyky. Tato druhá teorie je věrohodnější, protože podle jazykových rodin existuje víc prajazyků.

--
Doklady pro prehistorické období nejsou, takže se vychází z prajazykového stavu, ale i to jsem jen předpoklady, z nichž jazykovědci vycházejí z rekonstrukce jazykůl a jejichc srovnávání.


V odkazu najdete teorii o vzniku jazyků.
https://www.odpovedi.cz/…Lingvisté vycházejí z toho, že je společný původ indoevropských, semitohamitských, kartvelských, altajských a dalších jazyků. Hledá se tedy jakýsi euroasijský prajazyk. Podobně se také uvažuje o společném afroasijském prajazyku. atd. "

https://www.jazykovy-koutek.cz /…


Podle Bible lidé mluvili jedním jazykem. Takže není to zcela jasné.
---
"Babylonská věž opravdu existovala. Vědci mají přesvědčivý důkaz

Destička je vůbec prvním zobrazením Babylonské věže z období starověku. Pochází ze 6. století před naším letopočtem, je tedy stará více než 2600 let. Objevena byla v místech starověkého Babylonu na území dnešního Iráku před více než sto lety, ale protože byla v osobním vlastnictví jednoho norského sběratele, jazykovědci neměli možnost ji až do nedávné doby studovat.
Babylonská věž byla podle biblické knihy Genesis ohromná budova, která měla sahat až do nebe. Měla být postavena na místě nazvaném posléze Bábel, což je hebrejské jméno pro Babylon. Podle Bible byli všichni lidé v době po potopě světa jednotní a mluvili společným jazykem.atd."
http://extrastory.cz/…

Jenže otázka zněla na "zde", tedy řekněme Evropu.

"Poslechněte si 6000 let starý jazyk, který byl rekonstruován

Jak mohl znít nejstarší evropský jazyk? Lingvisté se pokusili rekonstruovat jazyk, kterým mluvili naši předkové před 6000 lety.

Předpokládá se, že všechny moderní indoevropské jazyky pocházejí ze společného praindoevropského jazyka, kterým se mluvilo v období 4500 až 2500 let před naším letopočtem a nedochoval se v písemné formě."

http://www.svetkolemnas.info/…

Takže je starší než Babylonská věž. Z toho vyplývá, že nešlo o jednotný jazyk, jak píše Bible.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Biblickú "Babylonsku vežu" berme ako symbol začiatku migrácie ľudstva a stretávanie sa rôznych svetových civilizácií.
Pozrime sa do Knihy kníh Biblie:
Až do "datumu stavby Babylonskej veže" sa ľudia "Biblickej zeme" dokázali medzi sebou dohovoriť jednou rečou s rôznymi nepodstatnými odchýlkami (dnes by sme to nazvali nárečiami).
Biblická "Babylonská veža" sústreďovala počas svojej výstavby množstvo ľudí z rôznych končín sveta, ktorí hovorili svojimi jazykmi. Navzájom sa nerozumeli, čím vznikalo aj mnoho nedorozumení. To je, čo uvádza Biblia.
Podľa jazykovedcov:
vo svete bolo niekoľko nezávislých oblastí vzniku samostatného jazyka - prajazyka.
Z týchto sa neskôr formovali jazyky národov - národnostných skupín, ktoré sa postupným vývojom (dobyvateľským, obchodným spôsobom) šírili aj do iných svetových oblastí.

Vo vtedajšom svete ľudia hovorili rôznymi jazykmi, ale vzhľadom na vzdialenosti mnohí z nich ani neprišli do styku s inou rečou.


Avatar uživatele
Stříbrný

Avatar uživatele
Stříbrný

V principu stejně jako po její výstavbě a i dnes, tedy tlamou.
Konkrétně vzduch z plic rozechvívá hlasivky (čímž se generuje základní zvuk) a poté dochází k jeho finální tlamoúpravě pomocí jazyka, dásní/patra/zubů. Některé hlaský (např. sykavky) nepotřebují generování hlasivkami.

Řekl bych ti i jazyk jakým se mluvilo, jenže NEVÍME kde legendární "babylonská věž" stála a ani kdy byla vystavěna. Pokud vůbec, ovšem s ohledem na jiné již potvrzené biblické reálie je velmi pravěpodobné, že měla reálný předobraz. často se ztotožňuje s Mardukovým chrámem (zikkuratem) v Babylonu, ovšem to není ani zdaleka jisté.

Každopádně nejpravděpodobnější kanidáti jsou akaddština a starosumerština.

DODATEK - přehlédl jsem ZDE MLUVILO [napsal jsem jak se mluvilo tehdy v Mezootámii ;) ] Takže...

V odhadované době výstavby (v našich končinách to bylo přibližně kolem přelomu neolitu a eneolitu se předpokládá osídlení neindoevropským typem člověka mediteranoidního typu (dle antropologů). Všechno ostatní je věštění z kávové sedliny. ;) :)


Avatar uživatele
Bronzový

Původní jazyk dle Biblické zprávy byla HEBREJŠTINA.Když potom po potopě začal Nimrod stavět babylonskou věž a říkat vystavme věž až do nebes ,pak Bůh zmátl jazyky a tím pádem se tyto různé jazyky pak rošířili (díky tomu že si již jednotlivé národy navzájem nerozuměli) po celé zemi.


Avatar uživatele
Zlatý

Stejně jako dnes


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud Babylónská věž vůbec existovala. Babylónská říše existovala zhruba před 3 000 lety a v té době u nás Slované ještě nebyli. Osídlení bylo řídké a nesouvislé a tvořili jej germánské kmeny (Markomanové, Kvádové) a Keltové.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

aliendrone

Kepler>>> Narkomani a Švábové přiezli mnohem později, ti první jsou doloženi zhruba kolem přelomu letopočtu, když se usídlili a smísili s původním obyvatelstvem keltských Bójů. (odtud i latinský název Bohemians FC) ;) :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4822
Zlatý Drap 2982
Zlatý led 2115
Zlatý Kepler 1761
Zlatý marci1 1614
Zlatý ivzez 1303
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1237
Zlatý mosoj 957
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.