Co znamená rčení „To je ale Babylon!“

Nejlepší odpověď
1popelka1

Zjednodušeně, to je ale zmatek, případně frmol. Říká to například vesničan ve městě.
Říká se, že letiště jsou hotové Babylóny, protože se v nich setkává spousta lidí mnoha národností, kteří mluví mnoha jazyky.
Viz. babylónské zmatení jazyků

Další odpovědi
annas

To je Babylon – místo zmatků, bludiště; něco nepřehledného, směsice, spleť.

Souvisí se stavbou Babylonské věže. Cíl – postavit věž až do nebe. Trestem bylo zmatení jazyků. Od té té doby lidé hovoří různými jazyky.

Merlin

zmatek, chaos