Gestas

Opravdu mají Svědkové Jehovovi stejný postoj k soše Krista na kříži jako k soše Bafometa?

Nejlepší odpověď
annas

Snad vám odpoví některý ze Svědků, kteří zde jsou.

Hledala jsem, ale nic jsem nenašla.

"Je známé, že opovrhují křížem, který považují za pohanský symbol používaný odpadlým křesťanstvím. Proto učí, že Ježíš nezemřel na kříži, ale na kolmém kůlu.

Jejich Strážná věž vydala svou vlastní verzi Bible nazvanou Překlad nového světa. Tento překlad je ale velmi vzdálený tomu, co je v řeckých a hebrejských originálech.

Když se podíváte do odkazu, najdete objekt Svědků Jehovových – Jehovas Vidners Stævneplads, Helsinkivej 3A-E, 8600 Silkeborg, Dánsko.

Tento objekt je ve tvaru tzv. vševidoucího oka, což je oblíbený zednářský (satanův) symbol. Tady zase vidíme, kdo za touto organizací stojí.

Najdete i výpověď bývalých jehovistů o zednářských symbolech.
atd.
http://kresta­nem.cz/svedko­ve-jehovovi/

„Svobodní zednáři: Jejich pravdou je lež, jejich bohem je satan a jejich obřadem neřest.“

Zednáři jsou zřejmě následovníky templářů.
https://www.fre­eglobe.cz/Arti­cles/2415-svobodni-zednari-jejich-pravdou-je-lez-jejich-bohem-je-satan-a-jejich-obradem-nerest-cirkevni-dokumenty-o-svobodnem-zednarstvi.aspx

Takže jehovisté zřejmě víc odsuzují kříž než „satana“.

Takže těžko říct, co kdo považuje za pravdu.

Další odpovědi
da ny

Nové náboženské hnutí/sekta/spolek , pocházející z USA, nic by mne neudivilo.
Neuctívají přece žádné symboly :D
Tedy ani J. Krista na kříži, postoj je odmítavý a k Bafometovi tedy asi též :).
Autoritářská organizace, učení plné nesmyslných, sobeckých a tzv. „nespolečenských“ zákazů (oslavy, transfuze) plných bludů, čekání na konec světa, vnucování šířených tiskovin, /Sionská/ Strážná věž aj.
http://kresta­nem.cz/svedko­ve-jehovovi/
Kdo ví?
Třeba někdo „znalý“ odpoví… :) (ale Svědek Jehovův to jistě nebude).

Bafometa mám spojeného s okultisty, templáři a již zmíněnými zednáři /Levi/.

Roman71

Je dobré vědět a rozlišovat, co uvedená znázornění představují, nicméně, v obou případech se jedná o modly. Z křesťanského hlediska je nanejvýš užitečné se před takovými vyobrazeními střežit stejně jako například před soškou budhy a dalšími podobnými.

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/2011170?

Roman71

annas:
Kde jste přišla k přišla ke srovnání Překladu Nového Světa Svatých Písem a původních rukopisů, že můžete tvrdit, že jsou na hony vzdáleny hebrejským, aramejským a řeckým originálům? Velmi mne zajímá, na čem své tvrzení zakládáte.

Můžete mi poskytnout nějaké překlady pro srovnání prosím?

annas

Vložila jsem odkaz., takže si to přečtěte v něm.

Roman71

Uvedené odkazy žádné překlady pro srovnání neposkytují, takže se velmi pravděpodobně jedná o subjektivní domněnku autora stránky. Stejně tak ostatní informace, uvedené na odkazované stránce, je nutné brát s dostatečnou rezervou.
Autorův zaujatý postoj a výčet dezinformací mluví sám za sebe. Abych nebyl příliš kritický, stránka obsahuje i pravdivé informace a to citace z Bible.

Domníval jsem se, po přečtení vaší odpovědi, že se jedná o výsledek vašeho srovnávacího zkoumání biblických textů, proto jsem vás prosil o zdroje. Děkuji za odpověď.