Čapina

Jak se zbavit zápachu z pračky?

Dobrý večer,dostali jsme starší pračku s vrchním plněním.Protože byla delší dobu zavřená její buben zapáchá.Neví někdo jak se tohoto problému zbavit?? I po dvojím praní je zápach cítit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dudu

Radu od hanulky11 bych doplnil o možnost použít větší dávku sody – tuším, že je k mání v půlkilovém balení.
ad: Dědvševěd – někdy jsou Vaše reakce vtipné, ovšem tentokráte je výrok minimálně nemístný a trapný. A to volím hodně mírná slova.
Doplňuji:
ad aramah: rada vševědoucího dědy mně připoměla návod pro hladovějícího, který je nucen s prominutím, žrát trávu a tu si trhat rukama " kup si srp"!!
Z řady vyjádření účastníků zdejších stránek je přece více než zřejmé, že jsou před vydáním nuceni hospodařit s každou korunou /dříve se tomu říkalo chozrasčot/.
I kdyby nová pračka stála jen 5 tisíc korun, nemusí pro ně toto jednorázové vydání být jednoduchou záležitostí. Navíc za zmíněnou cenu těžko pořídit něco kvalitního. Proč se proto alespoň nepokusit opět využívat zařízení, které už jednou bylo při výrobě ekologickým břemenem a po správné renovaci – či repasi může novému nabyvateli sloužit k jeho plné spokojenosti ještě řadu let!! Holt zde zase platí, že sytý hladovému nevěří.

Další odpovědi
hanulka11

zkusila bych nalít savo na praní a nechala projet program
někdy pomůže i láhev octa a opět nechat projet celý program

Bedy

Octovou vodu vymyjte buben.
Jinak zkuste použít ocet, šťávu z vymačkaného citrónu a sodu nebo prášek na pečení místo pracích prášků.

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/by­dleni-a-zahrada/poradme-si/34589-jak-praly-nase-babicky-lepe-a-levneji

briketka10

mě někdy pomůže i kys.citrónová..
Doplňuji:
né, že by mi zapáchala pračka, ale čistím tak WC :))

radce

Prilit ocet misto praciho prasku a dat bez pradla na vyvarku (90°C)…

Kupte si prostředek Žabka, nasypte do pračky a nechte projet na nejvyšší teplotu a nejdelší program. Žabka voní a pění, pračku by měla dobře vyčistit. A pak ještě dole vymontujte filtr a odstraňte z něj nečistoty.

mosoj

Je tam někde plíseň nebo namnožené bakterie. Dejte tam to Savo na praní ale jenom po dobu jednoho praní. Nenechávat stát déle. Jinak přidete o gumová těsnění a věci z gumy !!
Potom prát bez prádla ale s práškem nebo sodou. 2 x je málo.

anonym

Koupit novou, ta voní novotou.

elektrikář

Na dně pračky vždy zůstane nějaká voda. Záleží zda je pračka ve vodováze. na výšce odpadní hadice. Když jsem jednou odpojil pračku pěkně se mi počurala. Ta voda se časem kazí, Použil bych to savo nebo vaniš.V tom je peroxid vodíku to by mnělo veškerou mikrofloru co páchne zničit.
Doplňuji:
P.S. Hodně záleží na tom kolik máme v začátku samostatného života peněz Někdy je stará pračka lepší než žádná.

aramah

Dudu nezdá se mi reakce Dědvševěd trapná, naopak sním souhlasím je fakt že jsme růžní lidé ale prát v nějaké smradlavé pračce i když následně savem vypláchlé je děs.Jak může vypadat to prádlo? Dnes automatku pořídíte za pár korun..
Tak odpověď je koupit novou..