marci1

Čím nejlépe vyčistit náhrobek z mramoru, který je pod stromy a je na něm silně ulpívající černá vrstva ze stromů ?

Prosím Vaše zkušenosti, na netu je plno informací ( často i různých ), mám zájem, aby se mramor nepoškodil. 🙂

Nejlepší odpověď
ReHu

Také průběžně řešíme podobný problém na hřbitově v lese.
Doporučuji firmu, která podobné čištění provádí. Mají zkušenosti i prostředky.
Popř. renovaci.

Další odpovědi
briketka10

existuje Hydrofobní impregnace na mramorové náhrobky :
http://www.na­nobala.cz/hro­by.htm
Doplňuji :
ten odstraňovač mechu, řas a zelených
povlaků se jmenuje MA Remover snad se
prodává v menším balení nenašla jsem:
http://nanoba­la.eshop-zdarma.cz/g75­.odstra%F2ova%E8+mechu,­+%F8as+a+zelen%FDch+po­vlak%F9+MA+Re­mover+5L+kan.html

lexx

Savo

střevo

Natři ho bílou barvou a nalep na něj kolem černý dlaždice – to k tobě bude pasovat ty černá vdovice 😉

marci1

Ad „střevo“ : připadá ti to vtipné, co kdybych byla opravdu vdova ? ☹

střevo

dyť ty seš…černá satanistka
3 roky si chodila v černým ty katolická satanistko ?
buď dáváš voběť na papežáckej náhrobek nebo na satanskej,
voba máte stejnej cymbol – kdo se zajímá vo náhrobky a záhrobí je satanista
eště možný, že seš anděl
tak co seš ?

cochee

Notývole, to musel být matroš…

gecco

Lexx → ty jsi kameník sháníš práci??
😉
Na mramor NESMÍ přijít kyselé…

marci1

Existuje Savo Proffi, které je údajně vhodné i na mramor. 🙂 Opravdu těžko je se v tom vyznat.

gecco

No jo – já bych to zadal kameníkovi…
😉

marci1

Díky 🙂