ivysek

Zápach neobydleného bytu, jakoby minerály

Jezdíme občas přespat do bytu v paneláku, který je jinak neobydlený. V bytě je cítit zápach, který mi připadá jako minerály, jakoby tam vysychal záchod, sprchový kout, dřez… Ale v záchodě voda nevyschne úplně, takže z odpadu to není. Smrad je jakoby nakyslý. Po víkendu nám pak všechny věci smrdí a nedají se použít bez vyprání (čisté tričko, ručník). Máte nějaký tip, co by to mohlo být, a jak tomu zabránit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině větrat. V neobývaných prostorách je zatuchlina, a různé pachy trvalý problém

Další odpovědi
johana 56

Zkuste během přítomnosti v bytě dvakrát denně vyčistit Rejskem (čistič odpadů)odpad z dřezu,sprchy a toaletu.Osobně jiný nepoužívám,do­poručuji vyšší dávku,než je uvedena na obalu.Na podlahy,obklady i koberce je dobré použít Sanytol univerzální,de­zinfekční.Je bez chloru,příjemně voní.Jak již uvedl Drap,důležité je větrání.
Doplňuji:
Tlumit pach mohou pomoci také různé voňavé dekorační předměty v podobě sušených květů,kamenů,sáčků či polštářků.

cukrar

ivyšek, zeptám se, zdali jsou všechny sifony zkontrolované, utěsněné? Co vývod na pračku?

při tomto dotazu si vzpomenu, že při jiných radách se sděluje, že zdi dýchají…a co zde?