carlosbomber

Jak vyčistit pračku a jak často to dělat, máme-li doma velmi tvrdou vodu?

Máme doma velmi tvrdou vodu, Tak se chci zeptat, zda máte nějaké tipy(babské rady. Jak vyčistit pračku a jak často to dělat? V manuálu o tom nic není. Filtr čistím pravidelně 1× za měsíc.

Odpovědi
isteron

Používame solné tabletky proti vodnému kameňu. Dostať ich v drogérii a v samoobsluhe v odd. domácej chémie. Do každého prania ide jedna tableta. Aj ocot rozpúšťa vodný kameň. Ale ten treba len prehnať práčkou bez prádla, s programom prania 40°C bez prádla.

Kepler

Pokud nepoužíváš Calgon, dá se použít roztok octa nebo kyseliny citronové. Nezaškodí ohřátí na 40 st, nebo ponechání přes noc. Vodním kamenem se pokryje nejvíc topné těleso, někdy je nutno postup opakovat. Preventivně a pro příště bych ke každému praní přidával krystalickou sodu na praní.

Kamilovo

Ahoj, nám doma pračka začala dokonce i zapáchat, a tak byla pořádná očista opravdu potřeba. Na https://homezin­.cz/media/jak-vycistit-pracku-od-vodniho-kamene-a-usazenin jsem našel, že pomůže když pračku zapneš na 90 stupňů a dáš do ní sodu na praní. Sám jsem to vyzkoušel a pomohlo to hodně, tak to kdyžtak zkus taky :)