Avatar uživatele
rose

Jak vyčistit a zbavit zápachu koženou stélku v pantoflích?

Boty jsou zdravotní a značkové Alpro a jsem s nimi spokojená, jen poslední dobou trochu „zavání“.Nemáte prosím nějaký tip, jak se zbavit zápachu a vnitřní stélku zase pěkně vyčistit? Moc děkuji za rady a tipy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Damiana před 4285 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Katusa

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na zápach bot údajně pomáhá na několik večerů po sobě do bot nasypat jedlou sodu (neutralizuje pachy), někde jsem četla i že do bot nasypou sůl smíchanou s pár kapkami vonné silice, ale nevím, co by udělala sůl s kůží. Ani jednu radu jsem ale zatím osobně nezkoušela

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?rose Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Wang

Obávám se, že to pak je na novou obuv.
Existují spreje např. Top Gold, což je antimikrobiální a deodorační sprej do obuvi.
Jako poslední záchranu (jen o něco málo prodlužující životnost obuvi) je vyprání v pračce.
Nejrychleji obuv odchází, když se v ní chodí na boso. Na snadě je tedy volba kvalitních bavlněných ponožek nebo ponožek s antibakteriální úpravou (NanoSilver, Aloe Vera ap.).
Nová bota se vyplatí, předejdete mykózám kůže a nehtů.
Doplňuji:
Tak ty pytlíky Batavan jsou vyhozené peníze. Kdysi jsem si sehnal podobné sáčky (obsahovaly sušidlo silikagel, dal se znovu vyžíhat nad plamenem a znovu použít), v dobré víře jsem čekal od Batavanu podobné, ale obsahují jen něco, co připomíná hrubozrnnou krystalickou obarvenou navoněnou sůl. O opakovaném dlouhodobějším používání si tak můžete (v tomhle případě) nechat jen zdát.
To už více pořídíte s dvěma páry pantoflí, kdy jeden pár dva dny nosíte, druhý pečlivě sušíte a pak je prohodíte.
Nevím jak u pantoflí, ale na vysoušení plných bot je bezkonkurenční TeploUš.
http://www.te­plous.eu/

Upravil/a: Wang

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Doporučuji ti vyzkoušet filtry do bot od Batavanu. Večer je vložíš do bot a ráno je po zápachu.
http://www.le­karna.cz/bata­van-3in1-filtr-do-obuvi-2x100g/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek