rose

Jak vyčistit a zbavit zápachu koženou stélku v pantoflích?

Boty jsou zdravotní a značkové Alpro a jsem s nimi spokojená, jen poslední dobou trochu „zavání“.Nemáte prosím nějaký tip, jak se zbavit zápachu a vnitřní stélku zase pěkně vyčistit? Moc děkuji za rady a tipy.

Nejlepší odpověď
Katusa

Na zápach bot údajně pomáhá na několik večerů po sobě do bot nasypat jedlou sodu (neutralizuje pachy), někde jsem četla i že do bot nasypou sůl smíchanou s pár kapkami vonné silice, ale nevím, co by udělala sůl s kůží. Ani jednu radu jsem ale zatím osobně nezkoušela

Další odpovědi
Wang

Obávám se, že to pak je na novou obuv.
Existují spreje např. Top Gold, což je antimikrobiální a deodorační sprej do obuvi.
Jako poslední záchranu (jen o něco málo prodlužující životnost obuvi) je vyprání v pračce.
Nejrychleji obuv odchází, když se v ní chodí na boso. Na snadě je tedy volba kvalitních bavlněných ponožek nebo ponožek s antibakteriální úpravou (NanoSilver, Aloe Vera ap.).
Nová bota se vyplatí, předejdete mykózám kůže a nehtů.
Doplňuji:
Tak ty pytlíky Batavan jsou vyhozené peníze. Kdysi jsem si sehnal podobné sáčky (obsahovaly sušidlo silikagel, dal se znovu vyžíhat nad plamenem a znovu použít), v dobré víře jsem čekal od Batavanu podobné, ale obsahují jen něco, co připomíná hrubozrnnou krystalickou obarvenou navoněnou sůl. O opakovaném dlouhodobějším používání si tak můžete (v tomhle případě) nechat jen zdát.
To už více pořídíte s dvěma páry pantoflí, kdy jeden pár dva dny nosíte, druhý pečlivě sušíte a pak je prohodíte.
Nevím jak u pantoflí, ale na vysoušení plných bot je bezkonkurenční TeploUš.
http://www.te­plous.eu/

Damiana

Doporučuji ti vyzkoušet filtry do bot od Batavanu. Večer je vložíš do bot a ráno je po zápachu.
http://www.le­karna.cz/bata­van-3in1-filtr-do-obuvi-2x100g/