Kric.ouwner

Jak se zbavit plísně na zdi ???

Nejlepší odpověď
Mapel

Je to dlouhodobý boj.

1. Omezit vlhkost vzduchu. Změřte si relativní vlhkost. Vlhkoměr je k dostání v různém provedení třeba s barometrem nebo teploměrem s cenou od 500,–Kč. Dříve se prodával v hodinářství a počítám ho tam seženete i dnes.
Pokud bude veliká, začněte hledat příčinu. Špatně odizolovaný dům a vlhkost jde po stěnách. V jiném příspěvku jsem uvedl i květiny, protože v jednom případě co jsem řešil byly příčinou, což majitel bytu nepředpokládal (měl 200 květin v bytě). Může
to být i blízkost vlhkého prostředí. Rybníky, blízko lesa, kde se udržuje velká ralativní vlhkost, což v létě je velice příjemné. 2/3 obsahu rybníka je obsaženo v přilehlých částech. Takže sami zjistit, nebo si pozvat zkušeného stavaře. Prosím ne zlatokopa, ten bude hledat jen kšeft.

2. Zaměřit se na prevenci.

  1. Při malování nejdříve napadenou stěnu postříkám savem. Je hodně přípravků ale vždy je to chlornan sodný, i savo proti plísni je to samé co běžné savo.

Hadrem setřít plíseň. Nedělat to za sucha, plíseň se rozptýlí do okolí a jen jí podporujeme. Savo působí jako povrchová dezinfekce a zlikviduje co je na povrchu. Proto před nátěrem napustit stěnu rozředěným přípravkem pro hloubkovou ochranu – fungicidem.
http://www.stache­ma.cz/1/index­.php?a=dp&ip=206 – mám dobré zkušenosti
http://www.mo­set.cz/produk­ty/deronit.html
Tato hloubková ochrana působí přibližně jeden rok. Záleží právě na vlhkosti v bytu. V kuchyni, kde se vaří účinkuje kratší dobu než v obýváku. Pak je možné ho ještě přidat do nátěrové hmoty, také to doporučuji.

  1. Potom mohu po roce přestříkat nejproblematičtější oblast Fungisanem spray

(nebo podobným přípravkem), který je už naředění. Také mohu ošetřit zadní stěny skříní přípravkem proti plísni. Tam má plíseň ideální podmínky.

  1. Průvan, ten je pro plíseň zabiják. V létě větrat a tam kde se plíseň ukáže okamžitě savo, ale pozor. Je to pouze povrchové ošetření, aby se spóry nešířily dál. Není to řešení. Jen pomocník v nešíření, nikoliv pro likvidaci.

To jsou takové hlavní zásady a nyní to už chce posoudit reálný stav, kde může být příčina a tu se snažit aspoň omezit. Na dálku to opravdu nedokáži.

Velkou trpělivost v boji proti plísni. Je to běh na dlouhou trať v horizontu několika let. Nepočítejte s tím, že to vyřeší jedna návštěva. Plíseň je zalezlá a čeká na svoji příležitost. Pro je nutná „každodenní“ prevence.

Další odpovědi
M@XeLL

Savem proti plísni

Zdroj: www.savo.eu/pro­dukty/savo-proti-plisnim

cukrar

Odstranit příčinu a pak následek.
ICQ 55180641

IK

Bio Repel
Chytrá houba, dvousložková, musí se spotřebovat najednou. Živí se plísní a pak vymizí. Zeď se nemá ošetřovat před aplikací jinými prostředky, je nutno počkat.
Je to vynikající, nám se už od té doby plíseň neobjevila a je tam stejné vlhko.
Všechno se dočteš na stránkách.

Zdroj: http://www.bi­orepel.cz/

Jakub Tlapal

Nám se dělá plíseň v koupelně. Máme tam velké vlhko a nepomáhá ani větrání po koupání a puštěný odvlhčovač, takže si manželka nakoupila protiplísňové prostředky z https://www.od­straneniplisne­.cz/protiplis­nove-pripravky/ a plíseň odstraňuje, když se objeví. Pokud někdo přijde s lepším řešením, rád se jím budu inspirovat. My jsme nic účinnějšího neobjevili 🙂 .

brazdarom19

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že boj s plísní může někdy být běh na pěkně dlouhou trať. Taky s ní máme doma problémy. Savo vždycky pomůže jen na chvíli a i přes to, že hodně větrám, tak se vždy udělá znovu. Teď nedávno jsem ale narazil na toto https://www.ob­nova.cz/proti­plisnove-pripravky/ To by prý mělo fungovat lépe jako savo, tak zkusím objednat a uvidíme.