Danča84

Jak se zbavím broučků v mouce?

Pravděpodobě s nákupem jsem si domů donesla malinkaté asi 1/2mm broučky, potravinoví moli to asi nejsou – nelétají, mouční červi snad také ne. Jak se jich zbavím? Několik balení mouky jsem již vyhodila a pořád se tu drží. V ničem jiném kromě mouky a krupice jsem je (zatím) nenašla. Existuje nějaký lapač, nebo tak něco? Nebo musím vyházet veškeré zásoby všech potravin a celou kuchyni vydesinfikovat:-(? Děkuji za rady.
Doplňuji:
Děkuji za rady! No vařit z toho by mě ani nenapadlo, samozřejmě jsem průběžně vyhazovala zásoby kde jsem broučky našla – radši rovnou do kotle, z koše by mohli vylézt. Jde mi spíš o to, jak zabránit šíření. Zatím opravu nebyli (nebo jsem je nenašla?) nikde kromě mouky a krupice, ale zato všude: ve skříni kde mám potraviny v plastových dózách, i ve spíži kde mám větší zásoby v původních baleních z obchodu. Jinak jsou opravdu malincí, ani ne milimetr, tvar malého kmínu, barvu mají tmavě rezavou. Lezou jako broučci, larvy by takhle rychle nelezli. Bydlíme v domku (původní zdi z kamene, další přístavby z pálených cihel a ytongu, poslední úpravy ze sádrokartonu).

Nejlepší odpověď
briketka10

PROHLÉDNOUT ZÁSOBY,KDE NEJSOU NECHAT,JINAK VŠE VYHODIT.

Další odpovědi
beer

Pravděpodobně se bude jednat o červotoče spížního (chlebového).
Napadené potraviny zlikvidovat, spížku i další místa s potravinami vybrat a důkladně vyčistit, případně ošetřit insekticidem, třeba Fumigator. Nové potraviny skladovat nejlépe v pevných, uzavíratelných obalech.
Studium, více např.:
http://www.skud­ci.com/cervotoc-spizni

hanulka11

také se dělá, že se mouka zahřeje v troubě a tím se ti neřádi zničí, ale já bych to vše vyházela a je možné že se rozlezou i do dalších potravin …
radím vše vymýt a sypké potraviny do uzavíratelných doz a pokud nechceš vše vyhodit aspoň to přesít ,ale na můj žaludek by to nebylo.....

myslím, že to budou zárodky moučných molů a na ty lapače nejsou ..pouze na vylíhlé moly

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/obtezuji-vas-potravinovi-moli-zlikvidujte-je/

Drap

Vyhodit, vše pokud možno vydesinfikovat. Existují lapače nejen na moly, ale i na jiný hmyz

suaeda

Záleží jaké jsou ti broučci (larvy) barvy. Pokud jsou světle zbarvení a vypadají jako mrňavé housenky tak to budou potravinový moli. A zbavovat se jich v paneláku, činžovním domě, kdy si je navíc můžeme přinést domu z obchodu je věčný boj. <Hanulka> dala dobrý odkaz.
Pokud jsou broučci tmavší barvy může to být něco jiného. Záleží také na tom jestli jsou to brouci nebo ještě larvy. Pokud vypadají jako brouci a jsou černí mohlo by jít o pilouse.
Doporučuji veškeré postižené potraviny vyhodit. A nově koupené (mouku apod.) dávat do dobře uzavíratelných nádob (dozy, sklenice).

jaza

Vyzkoušeno a ověřeno u několika lidí z paneláků, kteří měli broučky i mravence. Všechny mouky, krupice, rýži, fazole vyházet, nepomůže ani přesití. Vyprázdnit špajz, vymalovat nebo natřít neředěným LATEXEM /možná, že dnes se to jmenuje jinak/. Při matírání zacupovat štětkou všechny dírky. Pořádně vydrhnout i police, nejlépe něčím co obsahuje SAVO. Nechat zaschnout asi 2 dny. Všechny potraviny zkontrolovat a do špajzu ukládat jen konzervy, kompoty apod., vše originál zabalené. Ale nově koupené mouky, krupici a vše sypké ihned po přinesení z obchodu přesít přes síto na mouku a uzavřít do šroubovacích sklenic nebo plastových šroubovacích nádob. Rovněž pytlíky s kořením po otevření ihned přesypat do skleniček. Dobré je mít dole ve špajzu košíček s cibulí i česnekem. Je nezdravé vystříkávat nějakými chemikáliemi, stačí pak při běžném malování kuchyně zase znovu špajz natřít tím Latexem. Nikdy po tom již se broučci ani mravenci neobjevili. Přeji úspěch!

www

Viz odpověď od Beer 😉