Leonidas

Je krupice cukr nebo mouka?

Nejlepší odpověď
Kepler

S cukrem v běžném slova smyslu nemá nic společného. Je to hrubě mleté obilí, z kterého si ale můžeme uvařit kaši, kterou si můžeme osladit.

Další odpovědi
marci1

„KRUPICE“ je, jak píše „Kepler“:

  1. obilný výrobek
  2. potom také existuje jemná forma cukru, které se říká „CUKR KRUPICE“ (jako pomleté cukerné kostky). Cukr se vyrábí ve formě kostek, krystalu a krupice.

🙂

Danina65

Proč by měla být krupice cukr?

ivzez

Krupice je obilný produkt.

Slovo „krupice“ ve spojení s cukrem označuje velikost zrn cukru.
Cukr krupice vzhledem (velikostí zrn) připomíná obilnou krupici.

dubraro

marci:
Technologický postup je obrácený. Cukr krupice nejsou pomleté kostky. Základním produktem je cukr krystalový. Když se pomele hrubě, je to cukr krupice. Když se pomele jemně, je to cukr moučka. Když se slisuje do tvaru kostek, je to cukr kostkový.