SilverGabby

Červi v mouce

Dobrý den,uvařila jsem omáčku kam jsem dala odměrku mouky, ve které byli hodně malý bílí červi, což jsem zjistila až potom.I přesto jsme ji jedli,prosím o odpověď, zda to není nějak závadné a nic nám z toho nebude.Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Naprosto nic vám nebude. Naopak, získali jste navíc pro svá telička cenné proteiny. 😁

Další odpovědi
Drap

Nic se vím nestane, ale doporučuji raději mouku vyhodit.

Dochy

Pokud se nemýlím, tak u nás běžní červi nejsou pro nás zdravotním rizikem. Červi jsou pro nás problémem spíše kulturním (jsou pro nás špinaví, vošklivý, nehygienický – přestože za celej svůj život stejně byli ve styky jen s potravinářskou moukou – narozdíl od nás)

elektrikář

Červíci v mouce, je známka špatného skladování. Vzpomínám na mámu stále mněla strach že bude zase válka Tak jsme doma mívaly přez 20 kg mouky, Občas vylétt ze špajzky nějaký ten mol . Nastal poplach a mouka se přesívala a v troubě na plechu sterilizovala­.Všechny papírové sáčky mohou být už z krámu kontaminované. V cukrárně si vyproste plastové dózy od žvýkaček.a mouku si přesypte.
Špajzka jde asanovat spálením sirných knotů.

sowa

Mouku prosít přes drátěný cedník, nebo síto na mouku.Potom bych ji nechala projít mikrovlnkou na nižší příkon na 2 min. Skladovat v plastové doze s víkem.

kratagott

pokud se vařili alespoň 10 minut, tak žádné obavy
Doplňuji:
Pokud se nevařili , červům se nic nestane

Coccinella7

Rozhodně to nejsou červi. Jsou to larvy. Nejspíš mola potravinového. Výživově žádná sláva, zdravotně nezávadní. 🙂