Avatar uživatele
SilverGabby

Červi v mouce

Dobrý den,uvařila jsem omáčku kam jsem dala odměrku mouky, ve které byli hodně malý bílí červi, což jsem zjistila až potom.I přesto jsme ji jedli,prosím o odpověď, zda to není nějak závadné a nic nám z toho nebude.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3883 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Naprosto nic vám nebude. Naopak, získali jste navíc pro svá telička cenné proteiny. 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nic se vím nestane, ale doporučuji raději mouku vyhodit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud se nemýlím, tak u nás běžní červi nejsou pro nás zdravotním rizikem. Červi jsou pro nás problémem spíše kulturním (jsou pro nás špinaví, vošklivý, nehygienický – přestože za celej svůj život stejně byli ve styky jen s potravinářskou moukou – narozdíl od nás)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Červíci v mouce, je známka špatného skladování. Vzpomínám na mámu stále mněla strach že bude zase válka Tak jsme doma mívaly přez 20 kg mouky, Občas vylétt ze špajzky nějaký ten mol . Nastal poplach a mouka se přesívala a v troubě na plechu sterilizovala­.Všechny papírové sáčky mohou být už z krámu kontaminované. V cukrárně si vyproste plastové dózy od žvýkaček.a mouku si přesypte.
Špajzka jde asanovat spálením sirných knotů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sowa

Mouku prosít přes drátěný cedník, nebo síto na mouku.Potom bych ji nechala projít mikrovlnkou na nižší příkon na 2 min. Skladovat v plastové doze s víkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kratagott

pokud se vařili alespoň 10 minut, tak žádné obavy
Doplňuji:
Pokud se nevařili , červům se nic nestane

Upravil/a: kratagott

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Coccinella7

Rozhodně to nejsou červi. Jsou to larvy. Nejspíš mola potravinového. Výživově žádná sláva, zdravotně nezávadní. 🙂

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek