zvonisek

Jak se naučit poslech na AJ?

Bohužel mi utekl didaktický test z aj, díky poslechu, z kterého jsem neměla téměř žádné body. Sleduji pravidelně anglické filmy, nepomáhá to. Ústní i sloh jsem zvládla v pohodě. Umím kolem 1 000 – 2 000 slovíček, stačí to?

Mám strach, že to opět nezvládnu, jelikož, ne že bych jim nerozuměla, ale nestíhám si to tak rychle překládat v hlavě.

Chtěla bych to udělat, dost dlouho jsem měla velice dobré známky, dokonce 3* vyznamenání.

Odpovědi
Kelt

Všechno chce cvik, praxi. Poslouchej jednoduché věty, články stále dokola, a opakuj si to a nahrávej svůj projev a ten taky poslouchej. Co to znamená, že znáš 1000 – 2000 slovíček\?Říká se, že když znáš 2000 slovíček, rozumíš 80 % textu. Ale to neznamená pasivní znalost , ale lepší je aktivní. A slovíčka bys měla znát v kontextu a dokázat je zachytit a podle toho chápat zbývajících 20 %.
Prostě si stáhni nějaké lehké věty, pro děti, stačí 5 minutový poslech, a další a další. Nebo dvojjazyčnou četbu, která je také v audiopodobě. Nebo jsou audioknihy v mp4, kde je vidět text a někdo to čte. Jsou tam lehké články i těžší.
To bys měla zadarmo, jinak určitě existují nahrávky v obchodech, dvojjazyčná četba a pod. Denně 20 minut, klidně si můžeš sledovat při tom text, a při dalším už jenom budeš poslouchat.