orestez

Jak rychle zastavit vozidlo?

Kombinuji brzdy s nižším převodovým stupněm.
Ale, http://www.osel­.cz/9934-do-10-let-budeme-auta-ridit-jako-letadla-rikaji-vedci-z-cvut-novou-technologii-otestovali-s-porsch.html#po­radna_kotva

Odpovědi
Dochy

Pokud chceš rychle zastavit, na motor se vys… Samotnýma brzdama bys měl být schopen kola zablokovat a žádné silnější brždění nepotřebuješ (ABS pak pomáhá brzdný účinek omezit tak aby zůstala zachována řiditelnost). Brždění motorem se používá spíše pro slabší a dlouhodobé brždění – opotřebení motoru prakticky nezvýšíš, u většiny motorů nespotřebováváš palivo (narozdíl od jízdy na volnoběh), a brzdy šetříš. Také se to doporučuje pro jízdu z dlouhých kopců, kde je možné brzdy zničit.

EKSOT123

V tom článku myslím dobrý názor, zkus to poslat do Ml. Boleslavi.
Ještě mě napadá jiné řešení, bohužel jen humoristické. Kvalitní airbag a v autě namontovat vystřelovací harpunu, která by se zabodla do silnice jako kotva.