Jak rychle se země otáčí okolo své osy?

Nejlepší odpověď
arygnoc

rychlost rotace Země: 465,11 m/s (na rovníku)

Další odpovědi
rtepp

  • 1 otočení Země kolem své osy je HVĚZDNÝ DEN, ale protože život lidí je spjat se Sluncem je vhodnější používat SLUNEČNÍ DEN – Pravý
  • Střední
  • PRAVÝ – doba mezi dvěma po sobě následujícími vyvrcholeními Slunce na místním poledníku – tato doba se ale mění vzhledem k rychlosti Země =>zavedl se proto pojem STŘEDNÍ DEN ⇒ kde rychlost bereme jako konstantní a trvá 24 hodin