Proč se točí Země kolem své osy?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se mrknout do vyhledávací lišty.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­96&q=ot%C3%A1%C4%8Den%C3­%AD+zem%C4%9B+ko­lem+sv%C3%A9+o­sy&sa=Vyhledat

Další odpovědi
boen

Hvězdy a tělesa kolem nich vznikají shlukováním z oblaku prachu. Při kolizích částic samozřejmě funguje zachování hybnosti, což se promítá do rotací výsledných těles. Důsledkem kolizí už relativně velkých těles v závěrečných fázích formování planetární soustavy není u všech těles stejný smysl a stejná rychlost u všech těles.
Jinými slovy rotuje vše, jen ne vše stejně.

Děda Louda

Jinou nemá.