dust8

Jakou rychlostí se otáčí Slunce kolem své osy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Perioda rotace na rovníku 25,3800 dní (25 d 9 h 7 min 12,8. Rychlost rotace
na rovníku 7 174 km/h). https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slunce
Pozn.: rychlost i perioda rotace ale není všude stejná, protože se nejedná o tuhé těleso, ale plazmu. Závisí na „zeměpisné šířce“.

Edison

Mimochodem… to si to neumíš přečíst na wikině? Než jsi napsal dotaz sem, mohl jsi znát odpověď rovnou!!!

Kepler

Z něčeho tenhle web přece musí být živ, ne? Podle tebe by se klidně mohl zrušit, protože si to každý může vygůglit. Já se tady ale účastním rád, protože jsem ješita a taky se leccos dozvím vlastním vyhledáváním.

Edison

Nemohl. Třeba Tvoje otázka na zlepšování guláše v závislosti na čase je naprosto super. 😁