hapiky

Budou v reálné budoucnosti existovat dálnice ke hvězdám, kde rychlost světla bude jen tzv. pro pěší?

Jak někteří vědci připouští, že max. rychlost světla nemusí platit v celém vesmíru?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jasně, stačí někde v Egyptě nebo Antarktidě vykopat hvěznou bránu a budem po vesmíru cestovat přes červí díry. To bude teprve ten správný fofr!

Další odpovědi
led

Takéto „vesmírne diaľnice“ v blízkej budúcnosti sú pre Pozemšťanov len snom autorov sci-fi.
Podľa autorov sci-fi by diaľnica vo vašej otázke by mohla byť takzvaná cesta „Červí dírou“
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cervi­a_diera
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cerv%C3%AD_d%C3­%ADra

Cesta po „Chodníkom pre peších“ by mohol byť let rýchlosťou svetla
Rýchlosť svetla v súčasnom vedomí fyzických javov obyvateľov Zeme je konštantná, takže uvažovať o max.rýchlosti svetla v reálnej budúcnosti je scestné. Vesmírna vzdialenosť je stanovená vo vesmírnych časovodĺžkových jednotkách tj. napríklad svetelný rok, čo je vzdialenosť, ktorú prejde svetlo za 1 rok. Planéte Zem je vzdialená od Slnka púhych 8 svetelných minút. Nabližšia hviezda iba 4 svetelné roky.

PS.
Jedno zo základných pravidiel „Cestovateľa časom“:
Cestovatelia časom sa nesmú prezradiť svojou prítomnosťou obyvateľom planét v navštívenom časovom období.

Drap

Nebudou

EKSOT123

„Pěší“ by v dosahu neměli téměř nic. Jakože za 1 lidský život by nedoletěli téměř nikam. Jenom centrum naší galaxie Mléčné dráhy je od nás 24800 světelných let. A přitom naše galaxie je ve vesmíru skoro nic. Pokud by člověk měl komunikovat s předpokládanými jinými civilizacemi, musel by rychlost světla nějak přechytračit. Je-li to v prozřetelnosti Boží, mohlo by se to v ne příliš reálné budoucnosti povést, myslím, že ano.

mosoj

  1. Stvořitel to zařídil tak, aby se různé civilizace které jsou na různé technické úrovni nesetkaly( nedopadlo by to dobře). Mezi ty pojistky by potom patřila i konečná rychlost světla a délka existence civilizace. Pak žádné dálnice nepomohou.
  2. Pokud je UFO výplodem mimozemské civilizace a ovládají je živé bytosti pak evidentně 1. bod nemůže platit. V tom případě nějaká možnost cestovat mezigalakticky by měla existovat. Řešit by to mohla kvantová fyzika, ale bohužel o té víme stále moc málo a nerozumíme jí! Pravděpodobně než ji pochopíme bude po naší civilizaci.

doktorwho

Já bych chtěl Stargate.

alik360

To si teda nemyslím kvůli tomu že by byla rychlost světla pro pěší, ale zbytek jo asi jo. Ale to tady nikdo z nás už nebude takže se odpověď nedozvíme.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

quentos: Kde v otázce jsem udělal chybu? Nechápu.

marci1

Mezera mezi max. rychlost. 🙂

hapiky

led: Cestovatelia časom sa nesmú prezradiť svojou prítomnosťou obyvateľom planét v navštívenom časovom období. – To by tedy měl být důvod, proč se Mimoni ještě oficiálně nepředstavili?

led

Prirodzene. Aj keď to občas porušujú umeleckou, alebo pseudoumeleckou formou v sci-fi tvorbe.