Avatar uživatele
odolen

Jestliže bude Slunce svítit ještě 5 až 7 miliard let, co se bude dít s planetou Zemí poté, co Slunce zanikne?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, paul1 před 4 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
UPhelp

U Slunce nejde jen o svícení. Ono se ke konci života nebo spíš jak bude stárnout, bude postupně zvětšovat a pohltí i Zemi, pokud ještě bude "stát." Pak se teprve smrskne a stane se z něj trpaslík.
Slunce je gigantické a ono se ještě několinásobně zvětší. Červený obr —> bílý trpaslík. Podle některých teorií nepohltí Zemi, ale jenom Merkur a Venuši, ale i tak by Slunce bylo skoro u Země a z ní bude jen žhavý kámen.
Jak se ale SLunce zvětší, tak podstatně příjde i o svou hmotnost (a gravitační sílu), takže je i možné, že to Zemi trochu oddálí.

Upravil/a: UPhelp

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Po expanzi na rudého obra Země v každém případě přijde o atmosféru a zbude z ní rozpálený škvarek. Až se Slunce dostane do stádia bílého trpaslíka, bude svítit ještě dalších 100 mld. let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Je těžké říci co bude za 100 nebo tisíc let.
Rozpínání vesmíru to možná ještě zkomplikuje a je více faktorů, které budou hrát roli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

No navrhuji Počkejme si a uvidíme.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
UPhelp

Smrt Slunce bude i koncem Země (pokud tu tedy ještě bude) a to se má stát za těch 4-5 miliard let. Lidé už ale nejspíše nebudou, pokud jo, tak možné ne na Zemi. A kdyby přece jen jo, tak by se dalo předpokládat, že technologicky by mohli přesouvat i planety.

Avatar uživatele
Alešek Fialů

Pochyboval bych že by lidstvo existovalo do roku 5000. Kdyby se dožilo roku 1000000, jak by ten rok zapisovali? A tu technologii si už nechci ani představit. Stejně bude už dávno kvůli nám Země zničena a zcela bez života, měli bychom se vracet k pravěku a zbrzdit ten náš vývoj nebo už z nás nic nebude. Vsadím se, že rok 2048 se bude také zapisovat jako 2 na jedenáctou.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda