Avatar uživatele
anonym

Jestliže bude Slunce svítit ještě 5 až 7 miliard let, co se bude dít s planetou Zemí poté, co Slunce zanikne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, paul1 před 1096 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
UPhelp

Odpoveď byla označena jako užitečná

U Slunce nejde jen o svícení. Ono se ke konci života nebo spíš jak bude stárnout, bude postupně zvětšovat a pohltí i Zemi, pokud ještě bude „stát.“ Pak se teprve smrskne a stane se z něj trpaslík.
Slunce je gigantické a ono se ještě několinásobně zvětší. Červený obr —> bílý trpaslík. Podle některých teorií nepohltí Zemi, ale jenom Merkur a Venuši, ale i tak by Slunce bylo skoro u Země a z ní bude jen žhavý kámen.
Jak se ale SLunce zvětší, tak podstatně příjde i o svou hmotnost (a gravitační sílu), takže je i možné, že to Zemi trochu oddálí.

Upravil/a: UPhelp

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Po expanzi na rudého obra Země v každém případě přijde o atmosféru a zbude z ní rozpálený škvarek. Až se Slunce dostane do stádia bílého trpaslíka, bude svítit ještě dalších 100 mld. let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Je těžké říci co bude za 100 nebo tisíc let.
Rozpínání vesmíru to možná ještě zkomplikuje a je více faktorů, které budou hrát roli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

No navrhuji Počkejme si a uvidíme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

Smrt Slunce bude i koncem Země (pokud tu tedy ještě bude) a to se má stát za těch 4–5 miliard let. Lidé už ale nejspíše nebudou, pokud jo, tak možné ne na Zemi. A kdyby přece jen jo, tak by se dalo předpokládat, že technologicky by mohli přesouvat i planety.

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alešek Fialů

Pochyboval bych že by lidstvo existovalo do roku 5000. Kdyby se dožilo roku 1000000, jak by ten rok zapisovali? A tu technologii si už nechci ani představit. Stejně bude už dávno kvůli nám Země zničena a zcela bez života, měli bychom se vracet k pravěku a zbrzdit ten náš vývoj nebo už z nás nic nebude. Vsadím se, že rok 2048 se bude také zapisovat jako 2 na jedenáctou.

před 1094 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

Takže nejvíc tě trápí to, jak by to lidstvo zapisovalo, kdyby se toho roku dožilo? :D Nedožije se toho, protože už by tzo nemělo, jak zapisovat? :) To je „dobrý“ důvod pro vyhynutí…
Tu technologii si asi nechceš představovat, protože to asi moc nejde, když ještě nebyla objevena/vyna­lezena… a předtavit si to moc nejde.

před 1058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek