Lgee

Co je za koncem vesmíru?

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
ten který je

Další vesmír

Náš vesmír může tvořit něco jako bublina, se kterou mohou sousedit miliardy jiných bublin. Je to jen jedna z mých představ.

Další odpovědi
Psychotic

Nic

Ptát se, co je „za“ vesmírem je špatně položená otázka, protože mluvit o poloze mimo vesmír je zcestné. Stejně jako ptát se, co bylo před Velkým třeskem – čas Velkým třeskem vznikl, žádné „před“ nebylo.

Jinak musím opravit Keplera, vidíme ze Země něco přes 46 miliard světelných let, nikoli 14. Schválně, jestli přijde na to proč. Ale přijde mi vtipné, že někdo, kdo se pojmenoval po astronomovi, udělá takovou chybu 😁

mosoj

Další vesmír

A podle které teorie? Nejnovější teorie je teorie mnohovesmíru. Podle této teorie neexistuje jen jeden kosmos, ale velké množství – možná nekonečně mnoho – vesmírů.
Každý z nich má svoje fyzikální zákony i základní konstanty a navzájem se tedy mohou lišit. Třeba nemusí platit konstanta rychlosti světla !

Dosud existuje devět modelů mnohovesmíru.

Kepler

Jiná možnost

Nikdo neví. Pro pozorovatele na Zemi je teoreticky viditelný vesmír koule o poloměru 13,8 miliard světelných let (13,8 miliard let po Velkém třesku x rychlost světla). Pokud je něco ještě dál, světlo k nám ještě nedoletělo, takže to nemůžeme vidět. Ta koule se pořád zvětšuje tak, jak plyne čas.

JájsemRaibek

Jiná možnost

Nevím a nevíme. Překvapuje mě, že se snažíme prozkoumat vzdálený vesmír a přitom nejsme schopni (nebo snad nechceme) prozkoumat celou Zemi.
Na Zemi je spousta neprobádaných míst, kam ještě lidská noha nevkročila.

dudu

Další vesmír

luckykubrt

Nic

Jestliže podle vědců vznikl vesmír velkým třeskem a začal se rozpínat tak by za vesmírem mělo být vzduchoprázdno. Ale časem se tam bude rozpínat vesmír. Je taky možné, že nastane imploze (opak velkého třesku) a vesmír se zase zhroutí, ale to bude ještě dlouho trvat. 😉

Jiří Novotný

Jiná možnost

myslím že vesmír na 99,9% není nekonečny takže za vesmírem bude asi jiná dimenze nebo další planety, galaxie a vesmír případně vesmíry.

Paranormal

Další vesmír

Myslím si :)

GM

Další vesmír

Kostka0

Lednice plná žrádla :D

Mmmm…Snad tam mají i donuty :P

Adam2

Další vesmír

Upravuji: další vesmírY

Karlosaurus

Jiná možnost

Já si myslím, že by tam mohl být začátek toho našeho, ale vzhůru nohama. Něco jako vyjádření nekonečna… :)

Zdroj: úvaha

vas999

Jiná možnost

Nejvíce mě láká odpověď lednice plná žrádla. Bohužel o tom tak nějak trochu pochybuji, ale alespoň jsem se zasmál. Já osobně o vesmíru mám tyto teorie:

  1. Vesmír je nekonečný, ale většina toho je „vyplněna“ vakuem, jen v malém prostoru uprostřed je veškerá hmota, která se pořád roztahuje a jednou třeba vyplní celý vesmír.
  2. Základ je stejný jako teorie 1), ale ve vesmíru existuje více oblastí, ve které je hmota, tady čas nevznikl velkým třeskem, ale jenom veškerá nám známá hmota. Dalo by se to považovat za mnohovesmír, a ty jednotlivé oblasti jsou vesmíry.
  3. Na okraji vesmíru je jakási „blána“, něco jako „povrchové napětí vesmíru“. Za tou blánou by pak mohlo bát cokoli, dokonce i ta lednice 😁, jenom to nic se mi nezdá, jak by se potom to nic lišilo od našeho vakua?

anonym

Jiná možnost

Jeho začátek! Tak s tím bych si hlavu nelámal.

wertos1

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Mirek4533

Lednice plná žrádla :D

Adamos00

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Dan007

Další vesmír

Ganymede

Jiná možnost

No asi takhle, my žijeme uvnitř duté Země a vesmír je uprostřed ní. Takže pravý vesmír je na povrchu Země :)

metro

Lednice plná žrádla :D

Katherine03

Další vesmír

deny55

Další vesmír

Lambáda

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Janča :D

Další vesmír

postcd

Jiná možnost

nemyslím, protože bych zbytečně hádal

M_Petr_M

Lednice plná žrádla :D

Mimozemšťan

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

to ti nesmím říct, jak to opravdu je, ale za sto dvěstě let to už budeš taky vědět

alvin

Lednice plná žrádla :D

:DD

Kulpix

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Drawknife

Lednice plná žrádla :D

Cohen

Lednice plná žrádla :D

Bios

Další vesmír

Odpověděl jsem další vesmír, ale sám bych to definoval jako vesmír ve vesmíru. Domnívám se totiž, že vesmír je čtyřrozměrný ( i bez času) a podobně jako čtyřrozměrná krychle obsahuje sám sebe. Určitě to zní jako nesmysl. Ale je to můj názor, který můžu logickými úvahami podložit (nikoliv dokázat).

gabkud

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

kometa10

Jiná možnost

Já myslím, že vesmír je jen takový rakovinový nádor, který bují a roztahuje se v těle obra a až bude dost rozbujelý, přijde léčba ozařováním a celý vesmír zahyne.

motlajs

Nic

Lukasy

Jiná možnost

Je tam začátek, stejně jako je to u země.

hapiky

Jiná možnost

Pokoslav

Další vesmír

vandamme

Nic

Ignitus Cz

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

ivzez

Další vesmír

Opravuji:
Jiná dimenze (např dimenze kde se odehrávají naše sny)

To se mi snad zdá:
Otázka byla vložena před 750 dny, já jsem odpověděla před 557 dny,
po mně odpovídali ještě další (poslední odpověď před 59 dny) a otázka
stále není uzavřena…

Přibude ještě nějaká odpověď?

Marky Stark

Jiná možnost

Myslím, že vesmír konec nemá, že je podobný třeba Zemi, když jdeš dostatečně dlouhou dobu přímo za nosem, jednou dojdeš na místo, odkud jsi vycházel.

RadaBrysova

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

peterd108

Lednice plná žrádla :D

jhjh

Další vesmír

Legionář

Další vesmír

A pak další, a další… A až potom ta lednice!

CptKirilenko

Lednice plná žrádla :D

Arne1

Jiná možnost

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Restaurant_na_kon­ci_vesm%C3%ADru

CR chess2017

Jiná možnost

Robo Man

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

hmmm pizza 🙂

GekonCZ

Další vesmír

Kajoch

Další vesmír

smuki7

Nic

Představ si vesmír jako bublinu uvnitř je čas a prostor a za touto bublinou není nic žádný čas a ani prostor je to těžké si představit

marketa.konv

Další vesmír

Pajena

Další vesmír

Zdendoslav

Lednice plná žrádla :D

paul1

Nic

Hanka12

Další vesmír

Satan666

Další vesmír

FlAsh_7

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Feshy

Další vesmír

Im your fan

Jiná dimenze ( např dimenze kde se odehrávají naše sny )

Deliminico

Další vesmír

TheAnumkek

Jiná možnost

Jelikož se vesmír neustále rozpíná tak konec nemá.

Stilinski24

Jiná možnost

Brano Smrek

Jiná možnost

budha,allah,je­zis,oziris a spol.

ツOMGGAMERCZE

Lednice plná žrádla :D

Michalinka1

Další vesmír

mosoj

Více napoví kosmická sonda Planck, vypuštěná v roce 2009, které zkoumá reliktní záření. Ze zmíněného záření se již dnes získaly údaje o stáří, velikosti a hustoty vesmíru. Je velice pravděpodobné že může odhalit existenci vesmírů uvnitř mnohovesmíru.