slad08

Myslíte, že před velkým Třeskem ve vesmíru přece jen něco bylo?

(jak by jinak vznikl tak velký výbuch, kde by vzal tolik energie)

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, neco asi bylo. Ale co, to je zatim za hranicemi lidskeho chapani uplne stejne jako to, jestli je vesmir jak ho zname nekonecny nebo konecny – a v pripade, ze je konecny, co je za nim?

Další odpovědi
Jikra

Možná že před Velkým třeskem bylo Velký Kulový, ale to nikdo nikdy nezjistí.
A možná že je to tak lepší.
Ale to bylo jen tak na odlehčení.

blato

Nevie sa ani, ci bol vobec nejaky „Velky tresk“ a ani to, ci bolo nieco pred nim. Vzdy „nieco“ je.

Terryle

Jo, nic. I nic je možná druh energie.

comedian

Vesmir se rozpina podle pozorovani a tzn ze nekde mel svuj pocatek,mysleno Velky Tresk. Velky Tresk-vznik rozpinani Vesmiru, rozpinani je zavisle na casu, mozna tedy vznik casu. A mozna zadny pred nebylo ptz nebyl pred velkym treskem ani cas. Ale taky mozna sme jen nejaka polivka v laboratori atd. kdo vi :D

gnosis

spatne polozena otazka.
podle vetsiny vedcu neni zadne „pred velkym treskem“, protoze cas, gravitace atd. (vsechny fyzikalni zakony) vznikly prave pri velkem tresku. otazka je nesmysl.