EVIL

Je vesmír nekonečný nebo se rozpíná?

jak muze byt neco nekonecný? skuste si predstavit co by mohlo byt za vesmirem slyšel sem ze se vesmír rozpína a ze neni nekonecný ale ze nikdy nedosáhneme konce vesmíru protoze by sme se museli 6× rychleji vyvijet

Nejlepší odpověď
dudu

V podstatě stejná otázka zde byla položena před 17-ti dny, proč prosím nejprve nezadáte svůj dotaz do vyhledavače?
Tehdy jsem odpověděl, že:

  • tuším včera jsem k problematice, co je asi náš vesmír uvedl následující:
  • Bůhví, třeba poslední výzkumy naznačují, že námi viditelný vesmír je vlastně hologram!?

Vědci jsou z toho všeho jak se říká „na větvi“.
Lze si tedy představit možnost, že vesmír je něco jako obrovská bublina, jejíž obsah tvoří i naše sluneční soustava potažmo galaxie a tuto „kouli“ ohraničuje – uzavírá od příp. dalších vesmírů energie rotující obrovské černé díry. Satelity již dohlédly kamsi na hranice viditelnosti, kde se obraz jakoby rozpradá na jakési „pixely“. Všechno jsou to ovšem pouhé teorie!

Další odpovědi
mosoj

Je nekonečný a rozpíná se . Teď mudruj.

Miroslavst

Nikdo z nás tam nebyl, tak ti to neřekne.
Ale vesmír je takový jaký si ani nedokážeme představit.
Jen tam kam vidíme je velmi malá část.
Nikdy nemůžeš říct, že něčeho nedosáhneme, protože nevíš co bude za 20, 50, 100 let.

tom004

Řekl bych,že vesmír je pro nás nekonečný,protože nemáme prostředky,jak dokázat jeho konečnost,nebo nekonečnost.A s tím rozpínáním.Jestli se vesmír skutečně rozpíná,potom nemůže být nekonečný,protože za ním musí být prostor,do kterého se může rozpínat.Čteme a slyšíme v mediích,že se planety od sebe vzdalují,ale to nemusí znamenat,že se to děje s celým „nekonečným“ vesmírem. Třeba je to jen taková domácí záležitost v naší galaxii,aniž by to mělo nějaký vliv na okolní vesmír.Ale kdo ví?

poa.li

Nikdo nic neví, všichni se jen domnívají. Každopádně se to bude přesahovat cokoliv, co jsme schopni se představit. Náš mozek není uzpůsoben na to, aby myslel, nebo vytvářel jakékoliv představi v tolika rovinách.. Jsme 3D, takže vesmír nikdy nepochopíme. Je třeba se s tím smířit…