Avatar uživatele
Miroslavst

Satelit ve vesmíru

Satelit ve vesmíru stojí nebo krouží kolem slunce společně se Zemí?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Dudu, vím, že obíhá Slunce atd., ale jde mi o to, jestli je nějaký satelit, který buš stojí na dráze ačeká až Země zase přijde nebo letí proti Zemi? Vše samozřejmě na stejné dráze.
Abych trochu vysvětlil mou myšlenku, představme si dvě kružnice, jedna o r=20cm na které je dráha Země a druhá r=15cm na které je dráha satelitu-družice. Uprostřed je Slunce.
Rovněž mi jde o to, že pokud protneme tyto dvě dráhy-kružnice společně se sluncem, dostaneme se na druhou stranu, opět r=20 a r=15. Je tedy někdy satelit na druhé straně v této přímce proti Zemi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Lucimia, Komodita, 1popelka1 před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Miroslavest., z některých Vašich otázek jsem poněkud nesvůj, ale prosím. Satelit obíhá Slunce spolu se Zemí., Sluneční soustava spolu se satelitem obíhá střed naší galaxie a ta se řítí někam v rámci expanze vesmíru. Proti bodu na Zemi satelit zdánlivě stojí tehdy, pokud se nad rovníkem pohybuje stejně rychle jako se otáčí naše matička., důležitá je také výška v níž se družice pohybuje. Stačí tři takto zavěšené družice, aby jejich signál pokryl celou kouli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucimia

Já teda nevím, ale řekla bych že krouží spolu se Zemí kolem Slunce?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Buď stojí,nebo je v protipohybu (planeta),s po­hybem,libovol­ně.
Samo,že se Zemí – prostě s cílem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Miroslavst

Něco mě napadlo, ale asi je to blbost. Ne asi, ale zcela určitě a proto jsem chtěl vědět jestli prostě vidíme třeba pomocí toho satelitu na druhou stranu slunce. Samozřejmě, že tam vidíme, když tam země doletí, ale to zase nevidíme na tu protilehlou stranu, kde předtím byla.
Pokud by satelit stál tak bysme tam viděli. Pokud by letěl v protisměru, viděli bysme tam taky, pokud letí se zemí, neviděli bysme tam.

před 5071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek