Co je na konci vesmíru?

Co když poletím rychlou raketou pořád dopředu? Kam doletím?

Odpovědi
Brčko

Jak vám dojde palivo tak do .....Ale vážně vesmír je záležitost nad kapacitu našeho vědění jsou tam procesy,látky a síly které jsou tak bizardní že to náš mozek nepochopí.Když řeknete že je sto miliard galaxií každý vám uvěří ale když na lavičku dáte ceduli Čerstvě natřeno každý se přesvětčí.

hem

Vesmír se podle teorií fyziků neustále rozpíná, jeho konce tedy těžko dosáhnete…

Olaf

Přesně tak. V tomto případě na geometrii vesmíru tak nezáleží. Ale kdyby vesmír byl „sférický“, uzavřený sám do sebe (tj. kdyby obsahoval dostatek hmoty), jeho rozpínání se by čím dál více zpomalovalo, pak by „zvítězila“ přitažlivost hmoty a expanzní fáze by přešla do smršťování – a to byste mohl zase dorazit na místo, ze kterého jste vyjel. 😉 (Jako na povrchu koule). Tomu však neodpovídají získané údaje: vesmír se rozpíná zrychleně (obsahuje nenulovou kosmologickou konstantu) a v rozpínání bude pokračovat.

Retko

V jednom videu jsem videl ze podle jine teorie za nasim vesmirem jsou miliardy a miliardy dalsich vesmiru.

No jestli chces koukni se sam – Parallel Universes

Zdroj: http://tracker­.cztorrent.net/to­rrent/tajemny-vesmir-the-universe-paralelni-svety-parallel-universes-2007/64233

fortin

Co je to vesmír? Tam kde už není žádná hvězdná hmota, tam těžko rozeznáte jestli letíte nebo jste na místě. Jen by jste visel v nekonečném prostoru. Chybí tam pojem o čase.
Přirovnal bych to k psaní ve WordPadu. Skončí věty, poslední tečka ale stále držíte spuštěný Enter. Nevíte kde pak jste.