Avatar uživatele
anonym

Jak se ví, že vesmír je nekonečný???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 5010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Možná je těch vesmírů několik miliard.A co kdyby byl konečný,co by bylo za jeho hranicí konce?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

bla bla bla, nikdo nic neví. Každý „vědec“ se jen dohaduje a vymýšlí svoji teorii a ostatní mu ji vždy rozcupují na kousky. Je to takzvaný nekonečný boj šarlatánů.
Vždyť už i slavnou teorii relativity se povedlo nabourat a už specifikují konkrétní prostředí, ve kterém by mohla být stoprocentně platná.
Možná se ještě lidstvo dožije zajímavých překvapení, jako když se přišlo na to, že země není placatá; a přitom kolik učených lidí přišlo kvůli tomu bludu zbytečně o život?!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Chvíli mi trvalo,než jsem pochopil definici,která říká,že:„Vesmír je konečný,ale bez hranic“.
Rozhodně to není hloupé.Jeden z předpokladů k pochopení tohoto – je nutné vědět,že pozorovatelný vesmír se rozpíná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

… nevi se zhola nic ! Jak uz jsem psal v jine diskuzi- my,lide jsme inteligencne jen pouhy krucek pred opickama a tudiz nevime jeste nic ani sami o sobe,natoz o vesmiru jak funguje.A myslim,ze se to jen tak nedozvime jestli budeme chapat ty nase pouhe tri rozmery .Kdo se o vesmir atd zajima tak vi o cem je rec..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Vesmír je prostor a čas bez konce. Prostor nemůže končit- kdyby byl ohraničený, i za tou hranicí by byl další prostor… Čas měříme jen mi lidé, ale na počátek všeho nikdo nedohlédne, protože žádný počátek není, stejně jako nebude konec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

nenašiel sa ešte Kolombus, ani iný plavec, ktorý by oboplával Vesmír. Možno je to „plochá doska“ 🙂 Zatiaľ veríme, že Vesmír je jedinečný a nemá koniec ani v priestore ani v čase.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Jak se ví, že je vesmír nekonečný? Úplně stejně jako se neví, že je konečný. Zeměkoule a dosud známé planety, hvězdy a jiné vesmírné útvary mohou docela klidně být v kouli jejíž konec nevidíme a který může být zakončen zrcadlem. Představte si kouli ze zrcadla, kdy se vše odráží od druhé strany a z druhé strany zase do první strany a tak dokola. Nikdo neví co je na konci, nikdo neví kdeš je začátek a kde konec. A myslím, že dlouho vědě+t nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek