Pkd

Jak opravit bojler?

Dobry den,
z bojleru Drazice, typ: OKCE 80, nam zacala vytekat rezava kapalina z mista, kde je na bojleru ukazstel teploty. Co s tim?

Dekuji za jakoukoliv radu. Mohu zaslat foto.

Pavel

Nejlepší odpověď
Kepler

To znamená prokorodovanou teploměrnou jímku – neopravitelné. Jedině teploměr vyndat a jímku zaslepit. Znamenalo by to ale bojler předtím vypustit (odtlakovat). Nevím ale jestli to má cenu, bojler je zřejmě na konci životnosti.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Opravit jde všechno, ale je nutno posoudit, zda se oprava vyplatí.
Pokud by šlo o jímku (jak píše Kepler), možno zkusit vypustit bojler a „probourat“ se pláštěm k jímce a zjistit, zda je šroubovaná, nebo vevařená.
Pokud by byla šroubovaná a tekla ona, bylo by možno vyměnit. Pokud by byla vevařená, případně tekla „mufna“ do které je vešroubená, platí další postup, jako při prorezavění nádrže.
V tomto případě je nutno bojler vypustit, odmontovat a demontovat, vyčistit a pak z něj demontovat i plášť a tepelnou izolaci. Poté pak je možno zjistit, kudy voda teče a případně zavařit.
Zavaření ale není to na dlouho!
Dříve to bývalo schůdnější, izolace býla provedena „vatou“ a šlo to.
Kdysi dávno jsem to jednou dělal.
V současné době je většina bojlerů „vypěněna“ a rozebrání bez destrukce izolace a jejího nahrazení novou, je prakticky nemožné.
A pokud je bojler starší, oprava se nevyplatí. Podle složení vody, uvnitř smaltovaný, předpoklad životnosti max. cca 10 let.
Nedávno jsem jeden plynový rozdělával (tekl na horní části), za účelem využití jeho nádrže.
A má zkušenost, v posledních 15-ti letech, plynový bojler (Italský), maximálně 5 let.:-( A stojí 2–3 x víc jak elektrický.
A vzhledem k ceně dnešních el. bojlerů, která je, v „přepočtu“ k dřívějším cenám, podstatně nižší, se oprava elektrického každopádně nevyplatí!!!

orwell

Opravovat nedoporučuji, pouze vyměnit bojler jako celek. Zvláštní je, že teče nahoře. Já jsem se vždycky setkal s proděravěním dole, zpravidla u jímky s termostatem. Jen jednou jsem vyměňoval spodní díl (nutno i s těsněním) a ten bordel, co se na mě vyvalil – nikomu nepřeji zažít. Zasviněná koupelna, ruce k neumytí,… HRŮZA je slabé slovo. Od té doby už nikdy více!

aliendrone

Souhlasím s názory > pokud teče nádoba, neopravovat, vyhodit a koupit nový. Jak píše Jiří Bohumil – je to sran*ho až po krk, a stejně i když to dáš, tak za chvilku můžeš začít znova – jinde.

Petulka84

Dobrý den, bohužel mam také tento problem,dneska to začalo téct ale je to čistá voda.Pritel ten špunt vyšrouboval a zamndal a zalepili nějakým lepidlem ale když pustíme vodu teče to.Takze je to asi v háji jak čtu.Diky