Danina65

Proč mi bojler neohřívá dostatek teplé vody?

Mám doma bojler na el. proud 200 l v létě zlobil, dostal novou topnou spirálu a uvnitř není sanytr.V současné době mám neustále nedostatek teplé vody, za stejných podmínek odběru.V čem je tedy zakopaný psík?
Všem děkuji za odpovědi, rodinná rada se usnesla, že koupíme nový termostat, vyměníme všechny ty divné drátky a naposledy už budeme zbaběle volat elektrikáře.

Nejlepší odpověď
kodl67

Třeba v poruše termostatu,ohřeje vodu málo a vypne spirálu
myslím jako že top.těleso hřeje a termost.brzo vypne

Další odpovědi
anonym

Jaké údaje jsou na teploměru?

Dochy

Tak to my tady na dálku asi těžko zjistíme…

  • nastavení termostatu
  • ovládání z hodin (noční proud)
  • porucha el.instalace
  • chyba vodo instalace

Jednou jsem řešil proč mi ve sprše furt teče voda sotva vlažná a zjistil jsem že bojler je sice nahřátej, ale ségra nechala sprchu ve vaně vypnutou jen „patentním spořičem vody“ (ventil mezi baterií a hadicí). Baterie neměla zpětný ventil, takže do trubek na teplou vodu protékala přes vanovou baterii studená.

brillant

Např. prorezavělá vypouštěcí trubka teplé vody.

Hlada

O odborných věcech není dobré rozhodovat demokraticky.
Není potřeba nic kupovat ani nic vyměňovat, dokud se nezjistí, že je to vadné. Zjistit závadu v elektrice bojleru je mimořádně snadné. Za takovou „práci“ by mi bylo stydno cokoli požadovat.
Tipuju to na urezlou trubku na výstupu.

anonym

tak základem je termostat a topná spirála. něco z toho nefunguje a teploměr po pár letech lže a to vše za předpokladu, že do toho jde elektřina tak jak má. pokud to jde jen na noční, může být vadný i spínač HDO

cukrar

to mne manželka taky vyčetla, že je málo teplé vody. Tak jsem otočil kolečkem a druhý den bylo vody dostatek.

je třeba měřit a hledat závadu. Zkuste povytáhnout níže čidlo termostatu.

mosoj

A co dělá teploměr ?

pizlicka

okamzite vyměn bojler,nebo se nedoplatis za ohřev.

Dochy

Opravdu bych nejdriv doporucil najit zavadu,nez zacnete neco prekopavat…

Pizlicka: To jako myslis jak? Proc menit bojler? Jak se muze nedoplatit za ohrev? On jim bojler nehreje a kvuli teto zavade by podle Tebe meli za ohrev platit vic???? Promin, ale podle vsech mych informaci, zkusenosti a termodynamickych zakonu je to nesmysl.