lubos64

Začal mi mírně „hučet“ elektrický bojlér, když pustím teplou vodu. Jinak normálně ohřívá. Čím to může být a co s tím?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud hučí jen když pouštíš vodu, je uvolněná nebo poškozená nějaká vnitřní část bojleru (trubky, topné těleso, anoda…).
Pokud by hučel při nahřívání, může to být i tím, že je topné těleso zarostlé vodním kamenem.
Každopádně je potřeba bojler vypnout, odpojit, otevřít a zkontrolovat – zhodnoť si, zda to zvládneš a nebo si zavoláš technika (podle znění dotazu bych, nic ve zlém, doporučil technika)…
😉

Další odpovědi
anonym

Bojler je v tu dobu pod proudem, nahřívá?

mosoj

Nic.

jmhad

Boiler je uzavřená nádoba a nejsou v něm žádné součástky,které by se nějak uvolnily a „dělaly“ hluk. Hučení může dělat jen připojovací kohout nebo trochu zanesené trubky či odbočky ,ale spíše zpětný ventil,ve kterém je membrána a pružina. Ty mohou při průtoku vody začít vibrovat – hučet. Pokud je ventil přístupný, zkus jej poklepat /ne urazit/. Když bude hučení časem zesilovat, pak bude potřeba jeho výměna a protože to bude zarezlé, tak raději odborníka.

lubos64

Ano, bojlér je pod proudem a hřeje.